Ventspils pēc eiro ieviešanas latus grib lietot kā atlaižu kuponus

Ventspils pašvaldība plāno vērsties Latvijas Bankā ar priekšlikumu pēc eiro ieviešanas izsniegt tai no apgrozības izņemtos latus un atlaižu kuponu veidā lietot tos līdzīgi kā Ventspils naudu jeb atlaižu kuponus - ventus, informē Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

Ar šādu lūgumu Latvijas Bankā Ventspils pašvaldība nolēmusi vērsties, atsaucoties uz kāda iedzīvotāja portālā pausto ierosinājumu. "Ideja ir laba, tāpēc ka tā ir iespēja saglabāt normālā apritē latus kā piemiņu par vienu no mūsu valstiskuma simboliem," atzina Lembergs. Iespējams, arī citas pašvaldības varētu izrādīt interesi par šādu ideju, pieļāva Ventspils mērs.

Latvijas Bankas kasēs latus pret eiro varēs samainīt mūžīgi, kas Ventspils ideju padara faktiski neīstenojamu, jo cilvēki atkal un atkal dotos tos mainīt pret eiro. Tomēr Lembergs domā, ka tas nevarētu būt šķērslis, lai izsniegtu pašvaldībai no apgrozības izņemtos latus, jo latu banknotes varot caurdurt un šādi padarīt nederīgas apmaiņai pret eiro.

Jau ziņots, ka pirms pāris gadiem Ventspilī sāka īstenot Ventspils ventu kampaņu. Venti darbojas kā atlaižu kuponi dažādās izklaides, atpūtas un tirdzniecības vietās Ventspilī.

Avots: nra.lv
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress