Vienošanās par ES pārstāvniecības amatu sadali pārceltaKā ziņots, naktī uz 17. jūliju notika Eiropas Savienības dalībvalstu līderu samits, kurā bija jālemj par ES pārstāvniecības amatu sadali. Diemžēl, vienošanās neesot atrasta.

Dalībvalstu līderi neesot spējuši vienoties par ES Padomes prezidentu, kā arī nav panākta vienošanās par ES augsto pārstāvi ārlietās. Nākamā sanāksme notiks 30. augustā, tad dalībvalstu līderi centīsies rast kopsaucēju.

Uz pašreizējo ES Padomes prezidentu Hermanu Van Rompeju tikai raidīti nosodījumi, ka viņš ir bijis neizlēmīgs un nav spējis dalībvalstu līderiem piedāvāt konkrētus kandidātus.

Rompejs uzskata, ka amatu sadalei vērā jāņem ir daudz un dažādi kritēriji, piemēram, vai kandidāts nāk no mazas vai lielas valsts.

Vācijas Kanclere Angele Merkele atzīst, ka, visticamāk, ir panākta vienošanās par par ES ārlietu līdera amatu. Tas pienākšoties Eiropas Parlamenta Sociālistu blokam.

Izredzes par ES augsto pārstāvi ārlietās palielinājušās Itālijas ārlietu minstrei Federikai Mogerīni, taču vidēji desmit ES dalībvalstis iebilst pret politiķes kandidatūru, jo viņai esot pārāk pozitīva nostāja pret Krieviju.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress