Viļakā joprojām klaiņo vilki, beidzies medību liegums

Viļakas iedzīvotāji var justies mazliet drošāk, jo no vakardienas, 1.jūlija, beidzas Eiropas Savienības noteiktais vilku šaušanas liegums.


Jūnija sākumā tika saņemta informācija, ka Viļakas apkārtnē klīst vilki, kuri jau nokoduši vairumu meža zvēru un 14 mājas suņus. Vietējie iedzīvotāji bija pārbijušies, jo plēsīgos zvērus tobrīd bija aizliegts šaut. Taču no 1.jūlija spēkā esošais liegums ir beidzies.


Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alberts Draviņš portālam nra.lv stāsta, ka kopš jūnija vairs nav saņemtas sūdzības par vilku nodarītiem postījumiem, taču to pārdrošība nav mazinājusies. A.Draviņš stāsta, ka vietējā iedzīvotāja kādā pļavā redzējusi pastaigājamies vilku māti ar mazuļiem. Sieviete pārbijusies, jo domājusi, ka vilcene, sargājot savus bērnus, metīsies viņai virsū, tomēr vilki, nepievēršot sievietei uzmanību, aizgājuši tālāk. A.Draviņš uzsver, ka turpmākie vilku uzbrukumi mājdzīvniekiem nav izslēgti, jo vilks ir gaļēdājs un tagad, kad tiem jāpabaro arī mazuļi, tie, iespējams, medīs vairāk. „Tā kā šaušanas liegums vairs nav spēkā, darīsim, ko varēsim, lai no vilkiem pasargāt sevi un savus īpašumus,” pauž A.Draviņš.


Tā kā vilks Eiropas Savienībā ir aizsargājamā suga, to medīšanai pastāv limits. Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš portālam nra.lv skaidro, ka lēmums par šaušanas limitu tiks pieņemts līdz 15.jūlijam. Parasti nošauto vilku skaits nedrīkst pārsniegt 150 līdz 250 gadā, šogad visticamāk tas būs aptuveni 200 ar iespējamību to palielināt. Par skaita palielināšanu lemj tādā gadījumā, ja 200 vilku iztrūkums nav nodarījis ļaunumu to kopējai populācijai, kā arī, ja saņemtas papildus sūdzības par vilku nodarītiem postījumiem. Tiesa gan, līdz šim oficiāli saņemta tikai viena sūdzība par vilku nokostu suni.


Jau ziņots, ka vilki pārnākuši no Krievijas, kur vietējā vara, balstoties uz iedzīvotāju sūdzībām par mājdzīvnieku apdraudēšanu, atļāvusi tos medīt visu gadu. Lai efektīvāk mazinātu postījumu risku, medniekiem par katru nomedīto vilku tiekot izmaksātas prēmijas – aptuveni 60 latu mūsu naudā. A.Draviņš uzskata, ka šādā veidā vilki tikuši iebiedēti un tāpēc pārnākuši pār robežu.


Avots: nra.lv /Sintija Zandersone


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress