Zīle: Kļūstot par Valsts prezidentu, politiķim ir jāatsakās no piederības partijaiNepatīkams ir uzskats, ka Valsts prezidenta amats pienākas Zaļo un zemnieku savienībai(ZZS), jo prezidentam ir jābūt neitrālai personai, šorīt LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (NA).

"Nacionālā Apvienība savu izvēli ir izdarījusi (...), visu cieņu Raimondam Vējonim, taču nepatīkams ir fakts, ka viss tiek politizēts un pastāv uzskats, ka Valsts prezidenta amats pienākas ZZS," sacīja Zīle, norādot, ka Valsts prezidentam ir jāatsakās no savas partijas piederības un jābūt vairāk neitrālam pārstāvim.

Uz jautājumu, vai "Nacionālā apvienība" (NA) varētu piedāvāt kādu citu kandidātu valsts prezidenta amatam, Zīle norādīja, ka NA turpinās atbalstīt no partijas puses izvirzīto kandidātu - Eiropas Savienības Tiesas tiesnesi Egilu Levitu.

"Mēs pirmajai kārtai virzīsim Levitu, ja vien viņš tam piekritīs," sacīja Zīle.

Jau vēstīts, ka ZZS virzītā Valsts prezidenta amata kandidātu nosauks 11. maijā.

Iespējamo pretendentu vidū, neskaitot Raimondu Vējoni, ir zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Jelgavas mērs Andris Rāviņš, labklājības ministrs Uldis Augulis, un Liepājas mērs Uldis Sesks.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress