Zināms, kad Polijas produkcija varētu sasniegt Latvijas tirgusPēc Krievijas aizlieguma importēt Polijas ābolus un dārzeņus, poļu tirgotājiem galvenais ir novirzīt produkciju uz citiem Eiropas tirgiem, tai skaitā uz Latvijas.

Pašlaik Latvijas tirgotāji nav satraukušies un uzskata, ka poļu produkcijas pieplūdums būs sagaidāms vien uz augusta beigām vai septembra sākuma.

Kā pastāsta Rīgas Centrāltirgus Mārketinga un komunikāciju daļas vadītājs Ivars Jakovels, ābolu un dārzeņu pieplūdums no Polijas pavērs jaunas konkurences iespējas, kas nāks par labu pircējiem. Tāpat tiek norādīts, ka lielākoties tirgotājiem ir izveidojies patstāvīgais klientu loks, kas nozīmē vien to, ka jaunas produkcijas ienākšana tirgū viņus neskars. Tomēr netiek izslēgts fakts, ka cilvēki pievērš uzmanību arī cenai un cenšas izvēlēties pēc iespējas lētāku preci.

Jakovels norāda arī kvalitātes faktors, kas nav mazsvarīgs, piebilstot, ka nereti Polijas produkcija kvalitātes ziņā pārspēj Latvijā audzētos dārzeņus un ābolus.

Par drīzumā gaidāmo poļu produkcijas pieplūdumu brīdina arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītājs Jānis Endziņš, norādot, ka Polijai nekas neliedz palielināt produkcijas sortimentu Latvijā.
Kamēr poļu produkcijas importa pieplūdums vēl gaidāms, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji aicina cilvēkus izvēlēties vietējo produkciju, saglabājot patriotismu.

Jau iepriekš ziņojam, ka no 1. augusta Krievijā tiks aizliegts augļu un dārzeņu imports no Polijas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress