Aprīļa pēdējs dienās valdīs nepatīkami laika apstākļiJaunākās prognozes aizvien pārliecinošāk apstiprina, ka līdz aprīļa beigām mūsu reģionā saglabāsies vēss laiks, siltāku gaisa masu ienākšana gaidāma maija sākumā, kad temperatūras paaugstināšanās var būt strauja, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Pirmdienas vakarpusē Kurzemi sasniegs lietus zona, kas saistīta ar ciklonu virs Skandināvijas pussalas dienvidu rajoniem, un nākamās divas dienas šis ciklons noteiks laika apstākļus visā Latvijā. Teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus, iespējams arī slapjš sniegs, turklāt pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, brāzmās sasniedzot 15-18 metru sekundē.

Dienvidu vēji uz Latviju atnesīs nedaudz siltākas gaisa masas, naktīs termometra stabiņš zem nulles atzīmes noslīdēs vien atsevišķos rajonos, savukārt dienas mākoņu dēļ vēl nebūs siltākas par +5..+10 grādiem.

Sagaidāms, ka nedēļās otrajā pusē netālu uz dienvidaustrumiem no Latvijas atradīsies siltums, bet virs mūsu valsts teritorijas gaidāma mākoņu un nokrišņu zona jeb atmosfēras fronte, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Vairāk nokrišņu gaidāms tieši valsts austrumu daļā, iespējams, nokrišņi būs ilgstoši, bet būtiskas gaisa temperatūras izmaiņas nav gaidāmas.

Brīvdienās mākoņu un nokrišņu zona pakāpeniski varētu virzīties uz ziemeļiem, ziemeļrietumiem, ļaujot arī Latvijā ieplūst siltākam gaisam. Iespējams, svētdien gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies līdz +9..+12 grādiem, bet maija sākumā - vēl augstāk. Jau 1.maijā gaisa temperatūra var pakāpties virs +15 grādiem.
Foto: André Benedix/ https://www.flickr.com/photos/andrebenedix/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress