Atbalstam jaunu darba vietu radīšanai papildu iešķirti 4 miljoni latu

Ministru kabineta sēdē šodien tika atbalstīts Ekonomikas ministrijas ierosinājums piešķirt papildu 4 miljonus latu atbalstam jaunu darba vietu radīšanai, tādējādi programmas kopējo finansējumu palielinot līdz 7 miljoniem latu, kas ļaus kopumā atbalstīt gandrīz 600 jaunu darba vietu radīšanu.


"Latvija investīciju piesaistē konkurē ne tikai ar tuvākajiem kaimiņiem - Lietuvu un Igauniju, bet arī citām Austrumeiropas valstīm. Turklāt konkurence par ārvalstu investīcijām pieaug. Latvijas pašas rokās ir radīt atbalsta instrumentus, kas vairotu mūsu investīciju vides pievilcību un nostiprinātu mūsu pozīcijas starpvalstu konkurences cīņā. Tāpēc līdztekus atbalsta instrumentiem, kas vērsti uz mazo un vidējo uzņēmumu atbalstu, izveidota programma lielu, starptautiska mēroga kompāniju piesaistei Latvijas tirgum un jaunu darba vietu izveidei. Starptautisku uzņēmumu un ārvalstu investīciju piesaiste ir iespēja ne tikai Latvijā radīt jaunas darbavietas, bet sekmē arī jaunu zināšanu un pieredzes ienākšanu ekonomikā, kā arī piekļuvi starptautiskajiem tirgiem. Ņemot vērā lielo interesi par atbalsta programmu darbavietu radīšanai, papildu šim mērķim novirzīsim 4 miljonus latu, lai piesaistītu jaunas investīcijas un radītu vairākus simtus darbavietu, kas būtu labāk apmaksātas par vidējo algu līmeni valstī," skaidro ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.


Projektu iesniegumu pieņemšana aktivitātē "Atbalsts darbavietu radīšanai" turpinās līdz š.g. 28.martam, bet jau šobrīd prognozējams, ka komersantu interese par atbalsta saņemšanu ir lielāka par līdzšinējo programmas finansējumu (3 milj. LVL). Papildu finansējums aktivitātei "Atbalsts darbavietu radīšanai" piešķirts, pārdalot programmā "Augstas pievienotās vērtības investīcijas" neizmantoto finansējumu 4 milj. LVL apmērā.


Projekta iesniedzējs var būt Latvijā reģistrēts komersants. Atbalsts tiks piešķirts par tām jaunradītajām darba vietām, kuras ir tieši saistītas ar veiktajām investīcijām un kuru atalgojuma līmenis ir vismaz par 20 % augstāks par vidējo tautsaimniecībā.


Programmas ietvaros atbalsts tiks sniegts komersantiem, kuri rada vismaz 50 jaunas darba vietas un kuri investē ne mazāk kā LVL 3,5 milj., vai kuri rada vismaz 50 jaunas darba vietas un kuru saistīto personu grupas kopējā bilances vērtība ir vismaz LVL 250 milj. un kuri investē ne mazāk kā LVL 1000 par katru jaunizveidoto darba vietu. Izveidotajām darba vietām jābūt ilgtermiņā (vismaz 3-5 gadi) noturīgām.


Projekta minimālais līdzfinansējuma apmērs nav ierobežots, maksimālais apmērs ir 12 000 LVL par katru jaunradīto darba vietu. Programmas ietvaros attiecināmas ir neto darba algas izmaksas un jaunizveidoto darba vietu darbinieku apmācību izmaksas. Maksimālais līdzfinansējuma apmērs neto darba algas izmaksām mēnesī ir ne vairāk kā 500 lati par katru jaunizveidoto darba vietu.


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress