Baumanis atsakas no veselības ministra amataRīgas Stradiņa universitātes attīstības prorektors Toms Baumanis galu galā atteicies no veselības ministra amata, norādot, ka nav gatavs uzsākt politisko karjeru.

Baumanis, kuru veselības ministra amatam uzrunāja Ministru prezidente Laimdota Straujuma, norāda, ka ir ļoti pateicīgs par augsto novērtējumu, taču viņš neesot gatavs politiskai karjerai ilgtermiņā.

Baumanis uzsver, ka veselības ministra amatā jāatrodas kādam profesionālam politiķim vai personai ar zināšanām un pieredzi biznesā vai ekonomikā.

Tiek uzsvērts, ka problēmas veselības aprūpes nozarē ir ļoti svarīgas, kuram vajag pievērst pastiprinātu uzmanību. Pēdējo gadu laikā veselības nozare nav piedzīvojusi pārmaiņas, tas ir viens no iemesliem, kāpēc nozares problēmas pēc Blaumaņa domām nav atrisināmas vien ar medicīnas nozares speciālistu kompetenci. Nepieciešams profesionāls vadītājs ar zināšanām un pieredzi, norāda Baumanis.

Tiek atzīmēts arī nepieciešamais valsts atbalsts, lai veselības aprūpes nozare uzlabotos gan ekonomiskā, gan sakārtotības ziņā. Pēc Baumaņa domām, veselības nozarei nepieciešams piesaistīt papildus finansējumu, kā arī veikt medicīnas pakalpojumu tarifu izcenojumu un pakalpojumu norēķinu kārtības atkārtotu vērtēšanu.

Pēc Baumaņa atteikšanās no veselības ministra amata, Straujuma turpinās sarunas ar potenciālajiem amata kandidātiem, kuru vārdi pašlaik netiek publiski atklāti.
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress