Ģimenes attiecībām kaitē laika trūkums, 72% ģimeņu nepietiek laika bērniemViens no būtiskākajiem iemesliem, kas Latvijas iedzīvotāju skatījumā kaitē viņu ģimenes attiecībām, ir laika trūkums. To kā nozīmīgu faktoru, kas pasliktina ģimenes attiecības, minējusi trešā daļa Latvijas iedzīvotāju, – liecina pirmā padziļinātā laimes un ģimenes attiecību mērījuma Latvijā „Amigo laimes indekss” rezultāti.

Uz jautājumu, kas ir tie ģimenes locekļi, ar kuriem vēlētos pavadīt vairāk laika, aptaujātie visbiežāk – 72% gadījumu – norādīja, ka tie ir viņu bērni. Vairāk laika gribētu arī vecvecāki kopā būšanai ar mazbērniem.

„Labajām lietām, kas vairo laimes izjūtu, tik daudz nemaz nevajag – pētījuma respondenti materiālo labklājību nav atzīmējuši kā būtiskāko šo izjūtu radošo faktoru (tikai 24%). Daudz augstāk tiek vērtēti emocionālie nosacījumi – sirsnīgums, atzinības izteikšana un samīļošanās,” stāsta Inga Akmentiņa-Smildziņa, „Mammamuntetiem.lv” un „Amigo” iniciatīvas laimīgām ģimenēm vadītāja. „Kāda psihoterapeite man reiz stāstīja, ka ik dienas bērnam nepieciešams veltīt tikai 10–15 minūtes nedalītas uzmanības, laika. Un katram no mums vajadzīgi 10–15 apskāvieni dienā. Vai mēs katrs to saņemam, un vai dodam to citiem?”

Laika attiecībām ar vīru vai sievu trūkst 45%

Laika attiecībām ar vīru vai sievu trūkst 45% Latvijas iedzīvotāju. Neprecētie partneri, kas jau ilgstoši dzīvo kopā, laika trūkumu savstarpējās attiecībās norādījuši vēl biežāk – to atzinis 51% respondentu.

„Mammamuntetiem.lv” un „Amigo” iniciatīvas laimīgām ģimenēm vadītāja aicina cilvēkus pārskatīt savas prioritātes, jo, iespējams, mūžīgā aizņemtība ir tikai ērta un ierasta atruna. „Jautājums ir, vai tiešām pietrūkst laika? Vai gadījumā mēs sevi nemānām ar tradicionālām atrunām? Jo, iespējams, baidāmies ielūkoties patiesībai acīs, kāpēc vīram vai sievai vienmēr ir tikai darbs, darbs un darbs un tik maz laika ģimenei. Vai arī cilvēkam varbūt pietrūkst kāda, kas pasaka stop – var arī citādāk un laimīgāk.”

Laika trūkums kā problēma iezīmējās arī citos atbilžu variantos. Teju piektā daļa jeb 19% aptaujāto atzina, ka viņu ģimenes attiecības pasliktina nogurums, nespēja tikt galā ar ikdienas rūpēm, 15% piemetinājuši, ka pietrūkst laika sev, kas atstāj sekas arī uz attiecību klimatu ģimenē.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress