GPS iekārtu zādzības Latvijā pieaug: aicina lauksaimniekus sargāt vērtīgo tehnikas aprīkojumuLatvijas lauksaimniecībai attīstoties, attīstās arī tajā izmantotās tehnoloģijas - daudzas lielās un arī mazākas lauksaimniecības ir aprīkotas ar mūsdienīgu tehniku, tajā skaitā traktoriem, kombainiem, harvesteriem, miglotājiem. Rūpēs par savu īpašumu jābūt uzmanīgiem – kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) dati, pēdējos gados par nozagtu tehniku ik gadu atlīdzībās izmaksāts ap simts tūkstošiem eiro. Tomēr šogad aktuāla kļuvusi jauna tendence – garnadži arvien biežāk noskata nevis pašu lauksaimniecības tehniku, bet tās aprīkojumā esošās modernās tehnoloģijas, jo īpaši GPS iekārtas.

“Mūsdienīgā lauksaimniecības tehnika tiek aprīkota ar tikpat mūsdienīgām ierīcēm, kas padara to lietošanu ērtāku un palīdz veikt lauku darbus precīzāk. Piemēram, daudziem jaunajiem traktoriem, miglotājiem, kombainiem un citai tehnikai GPS antenas un to vadības bloki ir iekļauti standarta komplektācijā. Tās ir modernas tehnoloģijas, kuru vērtība sniedzas vairākos tūkstošos eiro. Lai lauksaimniekiem tās būtu ērtāk lietot un pārlikt no vienas tehnikas uz otru, GPS iekārtas ir viegli noņemamas un pārvietojamas,” stāsta Armands Lagons, BALTA Īpašuma un speciālo produktu vadītājs, uzsverot, ka tas savukārt diemžēl atvieglo arī garnadžu “darbu”, kuriem šāda aprīkojuma zādzība aizņem vien pāris minūtes.

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes Noziegumu pret īpašumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Māris Priednieks atgādina: “Valsts policija ikdienā turpina aktīvi strādāt un veikt profilaktiskos pasākumus, kā rezultātā šogad uz pusi ir samazinājies traktortehnikas zādzību skaits (2018. gada pirmajos sešos mēnešos astoņas zādzības). Neskatoties uz traktortehnikas zādzību gadījumu samazināšanos, tiek novērota arī cita tendence – pieaug GPS zādzības no traktortehnikas. Šī gada pirmajos sešos mēnešos tika konstatēti deviņi GPS zādzību gadījumi no lauksaimniecības tehnikām, taču 2017. gada šī paša laika posmā reģistrēta viena zādzība. Pārsvarā šīs zādzības tiek veiktas diennakts tumšajā laikā, brīvi piekļūstot vērtīgajām GPS iekārtām no lauksaimnieku neapsargātajām saimniecības teritorijām. Tāpat nereti lauksaimnieki savus traktorus, kas aprīkoti ar GPS iekārtām, atstāj bez uzraudzības uz lauka vai vietās, kur tie netiek pienācīgi pieskatīti, tādējādi garnadzim ir lielākas iespējas tikt klāt vēlamajam.”

Zādzību gadījumi konstatēti visos Latvijas reģionos, tomēr lielākā riska zona tradicionāli ir gar Latvijas un Lietuvas pierobežu. Tāpat zagļi uzdarbojušies arī Aizputes, Saldus, Kuldīgas, Dobeles, Bauskas, Jelgavas un Jēkabpils novados.

Foto: Publicitātes
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress