Izstāde “Cita Sibīrija”Vēl līdz septembra beigām Latvijas Nacionālās bibliotēkas 5. stāva ātrijā var pagūt apskatīt izstādi "CITA SIBĪRIJA - latviešu ciemi Timofejevka, Lejas Bulāna, Sukinava", bet 27. un 30. septembrī no plkst. 17.00 līdz 19.00 ikviens ir laipni aicināts uz tikšanos ar izstādes veidotājiem.

Īpaši gaidīti Sibīrijas latvieši un viņu pēcteči, kas tagad dzīvo Latvijā! Ieeja bez maksas.

Izstādē "CITA SIBĪRIJA - latviešu ciemi Timofejevka, Lejas Bulāna, Sukinava" apkopoti 2015. gada ekspedīcijas iespaidi un rezultāti, sniedzot ieskatu triju Sibīrijas latviešu ciemu dzīvē un vēsturē. Timofejevka, Lejas Bulāna un Sukinava ir ciemi, kuros latvieši dzīvo jau vairākās paaudzēs. Šeit 19. gadsimta otrā pusē uz dzīvi apmetās daudzi brīvprātīgi ieceļojošie latvieši, lai Sibīrijā veidotu savas saimniecības, piepildītu sapņus un cerības.

Timofejevkā, Lejas Bulānā un Sukinavāvēl joprojām skan latviešu valoda. 2015. gadā muzeja "Latvieši pasaulē" pārstāves Ieva Vītola un Brigita Tamuža un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki Aigars Lielbārdis un Sandis Laime ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu veica lauka pētījumus Sibīrijas latviešu ciemos. Te tika sastapti daudzi sirsnīgi un zinoši cilvēki, dokumentēti no paaudzes paaudzē mantoti latviešu stāsti, dziesmas un tradīcijas. Izstādē iespējams iepazīt gan dažādus raksturīgus priekšmetus no Sibīrijas latviešu mājām, gan arī videostāstus par katru ciemu. Savukārt lielformāta fotogrāfijas atklās Sibīrijas dzīves vidi un košo ainavu.
Foto: Marco Fieber/ https://www.flickr.com/photos/marcofieber/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress