Kā sagatavoties ziemai katram auto īpašniekam?Ziemīgie laikapstākļi un ceļi ir izaicinoši ne tikai pašiem autobraucējiem, bet arī mūsu automašīnām. Lai ar kādām modernām tehnoloģijām tās būtu aprīkotas - slikta redzamība, apledojums, sniega sanesumi, smilts – sāls pretslīdes materiālu izmantošanas blaknes, ir faktori, kas ietekmē automašīnas ekspluatāciju, ziemas braukšanas apstākļus un to, kā automašīnu tiem sagatavot. Sagatavošanas darbu saraksts var izrādīties garš, tādēļ šajā rakstā pievērsīsimies tikai trim aspektiem: redzamībai, automašīnas ziemas riepām un aizsardzībai pret koroziju.

Labākai redzamībai uz ceļa – lukturu pārbaude

Rudens – ziemas sezonā diennakts lielākajā daļā pie mums valda tumsa, tādēļ tik svarīgi pārbaudīt lukturu stāvokli un, ja nepieciešams, veikt lukturu regulēšanu. Ikviens autobraucējs būs izbaudījis, cik nepatīkami un apgrūtinoši ir tumšā laikā pretimbraucošo mašīnu nenoregulētie lukturi.

Lukturu nomatējuma likvidēšana

Ar laiku automašīnas priekšējie lukturi nomatējas un zaudē savu efektivitāti, bet, kā zināms, slikts apgaismojums tumsā ir drauds drošībai. Kvalitatīva auto ķīmija ļauj šo kosmētisko defektu novērst arī pašu spēkiem.

Pirms ziemas veikta priekšējo lukturu pulēšana palielinās apgaismojuma efektivitāti par aptuveni 30%. Iespējams iegādāties ar roku pulējamus komplektus plastmasas lukturiem, kā arī, ja Jūsu rīcībā ir orbitālā pulējamā mašīna, profesionālāku auto ķīmiju lukturu gaismas caurlaidības atjaunošanai.

Auto stikla aizsardzība

Rudenī un ziemā iespējams parūpējieties par auto stiklu kopšanu ar līdzekļiem, kas no stikla atgrūž lietus ūdeni un sniegu. Tie ir īpaši izstrādāti, lai uzlabotu redzamību braukšanas laikā. Uz stikla izveidojas neredzams nanopārklājums, kam ir hidrofobas īpašības, kas atgrūž lietu un slapju sniegu. Apstrāde veicina labu redzamību, neatkarīgi no laikapstākļiem, tāpat līdzeklis nodrošinās labāku dubļu, ledus un sniega noņemšanu no stikla.

Logu tīrītāju slotiņu maiņa

Dažādi auto nozares speciālisti iesaka logu tīrāmās slotiņas mainīt ik pēc 6 mēnešiem, bet ne retāk kā reizi gadā. Ja ikdienā pārvietojaties pa zemes ceļiem, tad slotiņas noteikti jāmaina biežāk, savukārt ziemas braukšanas apstākļi – sniegs, piesalstošs lietus, zemas temperatūras, dubļi ir tie faktori, kas visvairāk bojā logu tīrāmās slotiņas. Tādēļ visprātīgāk ziemas braukšanai sagatavoties ar jaunām logu tīrītāju slotiņām.

Aizsardzība pret koroziju

Braukšana mitrā laikā un ziemā, kad ceļus apstrādā ar smilts – sāls maisījumu, ievērojami palielina korozijas risku pat jaunām automašīnām. Vislabāk ir veikt ikgadēju antikorozijas apstrādi visai automašīnai, taču arī pašu spēkiem arī iespējams paveikt daudz – piemēram, apstrādāt automašīnas virsbūves apakšu un citas vietas - riteņu arkas, sliekšņus, durvju un bagāžnieku malas, kur rūsa parasti parādās vispirms.

Durvju blīvgumiju apstrāde

Pēc aukstas nakts aizsalušas durvis ir nepatīkams sīkums ar ko nākas rēķināties, ja laicīgi neesat veikuši durvju blīvgumiju apstrādi ar īpašu silikona zīmuli vai aerosolu. Tāds sīkums, kas vēlāk Jums aiztaupīs gan laiku, gan atbrīvos no nevajadzīga apgrūtinājuma.

Ziemas riepas

Iestājoties rudenīgiem braukšanas apstākļiem, ziemas riepas parasti ir būtiskākais drošības elements, kuru iegādei tiek pievērsta uzmanība. Pie mums ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra līdz 1. martam, taču vairums autobraucēju vasaras riepas maina laicīgi, lai brīdī, kad temperatūra jau stabili dienā ir zem 70C un naktī ap 00C vai zem, viņu auto jau būtu ar ziemas riepām. Parasti ziemas riepas ar radzēm tiek iegādātas ar domu, ka tās kalpos vismaz divas sezonas, tāpēc pirms riepu maiņas tās vērts rūpīgi apskatīt, lai noskaidrotu, vai minimālais protektora dziļums ir vismaz 4mm un vai riepām ir vienmērīgs nodilums.

Publicitātes materiāls
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress