Kad labāk stādīt zemenes – rudenī vai pavasarī?Dārzkopības institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa uzskata, ka labākais laiks zemeņu stādīšanai ir jūlija beigas. Iestādot kailsakņu stādus vasarā, pietiekami lielu ražu var iegūt jau nākamajā gadā. Kailsakņu stādi ir lētāki, taču tie tūlīt jāiestāda pastāvīgā vietā. Kamēr ieaug, pastiprināti jālaista.

Zemeņu konteinerstādus (tos tirgo apsakņotus podiņos vai kasetēs) var stādīt visu vasaru, arī karstākā laikā, jo tie tik ātri neiežūst. Ja augsne vēl nav sagatavota, konteinerstādi vēl kādu laiku var pagaidīt un augt turpat podiņos, tikai regulāri jāaplaista. Konteinerstādi parasti arī labāk ieaug nekā kailsakņu stādi, jo pārstādot netiek traumēta sakņu sistēma.

Stādot zemenes pavasarī (aprīļa beigās, maija sākumā), tajā pašā gadā ražu iegūt nevar, turklāt pat ieteicams izkniebt ziednešus, lai stādi labāk iesakņotos.

Rudens pusē stāda ne vēlāk kā septembra sākumā. Ja to dara vēlu, augi līdz ziemai nepagūst iesakņoties un var izsalt, bet dārzkopis palikt bez ražas nākamajā gadā.
Foto: Fabian https://www.flickr.com/photos/115841243@N02/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress