Kuldīgas novada saimniecībā pēc trim nedēļām gaidāma pirmā zemeņu ražaKuldīgas novada Laidu pagasta zemeņu audzētavas “Migldārzi” siltumnīcā pašlaik jau zied zemenes, un pirmās pašmāju ogas gaidāmas jau pēc pāris nedēļām. To Latvijas Radio atklāja reģionālā laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece.

Bitiniece teic, ka “Migldārzi” ir lielākā sertificētā zemeņu stādaudzētava un otra lielākā ogu audzēšanas saimniecība Latvijā. Tur 500 kvadrātmetru siltumnīcā īpašnieks Ilmārs Gulbis sācis audzēt ogas arī no frigo stādiem jeb saldētajiem stādiem.

“Saimniecība pašlaik nodarbojas ar tādu kā eksperimentu (…) Pats “Migldārzu” saimnieks Ilmārs Gulbis tos dēvē par midzinātiem stādiem, jo tie vēlā rudenī ievākti, turēti speciālā temperatūrā un mitrumā, un vēlāk dēstīti no jauna,” atklāj Bitiniece.

Pēc reģionālā laikraksta redaktores teiktā, saimniecībā pirmo vietējo zemeņu ražu gaida pēc divām nedēļām. Viņa norādīja, ka frigo stādu metodi jau tagad esot milzu interese.

Zemeņu audzētavas “Migldārzi” saimnieks neatklāj, cik daudz maksās kilograms pašmāju zemeņu, taču tie nebūšot 20 eiro par kilogramu. Viņa atklāj, ka saimniecības tālejošais mērķis ir svaigas zemenes visu gadu.
Foto: David Veksler / https://www.flickr.com/photos/heroiclife/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress