Labības sēklas varēs tirgot arī nelielos iesaiņojumos

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta (MK) 2007. gada 13. februāra noteikumos Nr. 120 „Labības sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi”, ko šodien, 21. martā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. Izmaiņas noteikumos paredz noteikt regulējumu nelielu labības sēklu iesaiņojumu tirdzniecībai, kā arī paredz nosacījumu griķu sēklu ievešanai.


Noteikumu projektā noteiktas prasības labības sēklu nelieliem iesaiņojumiem un to etiķetēšanai ar saiņotāja etiķetēm. Šobrīd ir aktualizējies jautājums par labības sēklu iegādi nelielos iesaiņojumos, līdz ar to noteikumi papildināti ar nosacījumu, ka rudzu, kviešu, miežu, auzu, tritikāles un griķu sertificētas sēklas var saiņot nelielos iesaiņojumos, kuros sēklu masa nepārsniedz 1000 gramu.Izmaiņas noteikumos paredz arī informāciju, kas jānorāda uz etiķetes nelieliem sēklu iesaiņojumiem.

Tāpat noteikumi papildināti ar nosacījumu, ka griķu (Fagopyrum esculentum Moench) sēklas atļauts ievest un tirgot arī tad, ja minētās sugas šķirne nav iekļauta Latvijas augu šķirņu katalogā, bet sēklu kvalitāte atbilst šo noteikumu prasībām.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to izskatīšanas valdībā un publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā: saite


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress