Latvijas Banka atklāj ”Naudas skolu”

Vakar ar svinīgu pasākumu Latvijas Bankā tika atklāta ekonomiskās izglītotības interneta vietne "Naudas skola", kurā sabiedrība tiek iepazīstināta arī ar jaunu apmeklētāju centra "Naudas pasaule" ekspozīcijas elementu - interaktīvu mācību prezentāciju "Latvijas Bankas vēsture".


Kā informē Mārtiņš Grāvītis, Latvijas Bankas preses sekretārs,pasākumā izskanējis aicinājums noteikt ekonomiku par obligātu mācību priekšmetu, kas palīdzētu izvairīties no pagātnes kļūdu atkārtošanas.


Interneta vietne "Naudas skola" (www.naudasskola.lv) palīdz izprast ekonomikas likumsakarības, diskutēt par aktuāliem notikumiem tautsaimniecībā, pārbaudīt savas zināšanas spēlēs un konkursos, kā arī iesaistīties izglītojošos pasākumos. Materiālu veidi ir piemēroti un viegli uztverami gan skolēniem un plašai sabiedrībai, gan skolotājiem darba vajadzībām.


"Naudas skolas" mērķauditorija ir dažāda vecuma skolēni (galvenokārt materiāli domāti 13-17 gadus veciem skolēniem, bet atsevišķa sadaļa piemērota arī jaunākiem bērniem), ekonomikas un citu priekšmetu skolotāji, studenti, kā arī ikviens interesents.


Vietnē pieejami dažādi izglītojošie materiāli, metodiskā palīdzība ekonomikas un sociālo zinību skolotājiem, ekonomikas terminus skaidrojoša vārdnīca, informācija par Latvijas Bankas apmeklētāju centra "Naudas pasaule" ekspozīciju, izglītojošas datorspēles. Paredzēts arī rīkot dažādus konkursus skolēniem.


"Naudas skolā" apskatāmās tēmas - makroekonomika, Latvijas Bankas darbības sfēras, ekonomikas izglītība.


Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs norādīja, ka sekmīga Latvijas ekonomikas attīstība nav iedomājama bez tādiem mācību priekšmetiem kā matemātika, ķīmija, fizika un arī ekonomika. "Ja mēs ražojam zemas pievienotās vērtības preces, nespējam gūt lielus ienākumus. Mūsu ekonomisti par to ir runājuši daudz - lai Latvija izrautos no šīs situācijas, beidzot jāsāk ražot preces ar augstu pievienoto vērtību. Bet, kā mēs varam ražot preces ar augstu pievienoto vērtību, ja mums skolās pašos galvenajos priekšmetos nav pat obligātu eksāmenu? Kā lai mēs izraujamies no šī apburtā loka?" sacīja Rimšēvičs.


"Naudas skola" būs vērtīga ikvienam, kurš interesējas par ekonomiku, jo informācija ir pasniegta vienkāršiem vārdiem, bez sarežģītiem terminiem.


Jau kopš 2005. gada Latvijas Banka aktīvi pievērsusies sabiedrības izglītošanai interaktīvā veidā, atklājot apmeklētāju centru "Naudas pasaule". Šo gadu laikā centra ekspozīciju apmeklējuši vairāk nekā 70 000 cilvēku - pārsvarā skolēni un studenti, bet arī citi interesenti.


Avots: nra.lv


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress