Līdz nedēļas beigām pieturēsies sals nakts stundāsŠī nakts Latvijā aizvadīta aukstāka par iepriekšējo - gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -1…-9°. Visaukstākais rīts ir Zosēnos, kur gaisa temperatūra pazeminājusies līdz -9°. Bauskā reģistrēts arī 18.aprīļa minimālās gaisa temperatūras rekords -4.6° (iepriekšējais bija -4.4° 1979.gadā), informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šodien dienas laikā no ziemeļiem debesis aizklās mākoņi, un vietām gaidāms neliels īslaicīgs sniegs, slapjš sniegs, tomēr vakarā atkal mākoņu daudzums samazināsies. Vējš mēreni pūtīs no ziemeļaustrumiem, ziemeļiem un gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +3…+6°.

Trešdien un ceturdien virs Latvijas pastiprināsies anticiklona ietekme, līdz ar to būtiski nokrišņi nav gaidāmi un debesis skaidrosies. Tuvākajās naktīs, pieturoties skaidram laikam un lēnam vējam, gaisa temperatūra daudzviet pazemināsies līdz -4…-10°, vien piekrastē naktis būs par pāris grādiem siltākas. Bet dienā, uzspīdot saulei, gaiss iesils līdz +4…+8°.

Nedēļas izskaņā laika apstākļi mainīsies: laika apstākļus Latvijā noteiks ar ciklonu virs Skandināvijas ziemeļiem saistīta atmosfēras fronte. Tā nesīs nokrišņiem bagātu un vējainu laiku. Ziemeļu puses vējus nomainīs dienvidrietumu, rietumu vējš, un daudzviet gaidāmas brāzmas līdz 15-18 m/s. Ar rietumu puses vējiem Latvijā ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss, līdz ar to gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā par pāris grādiem paaugstināsies, bet nokrišņi no sniega pāries slapjā sniegā un lietū.
Foto: Māris Pehlaks/ https://www.flickr.com/photos/127035794@N02/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress