Lietavu dēļ lauksaimniekiem pagarina termiņu zālāju nopļaušanai

Saistībā ar biežajām lietavām par mēnesi - līdz 15. septembrim - tiek pagarināts termiņš obligātajai zālāju nopļaušanai un novākšanai, informēja Zemkopības ministrijā.

Biežās lietusgāzes jūlijā un augusta sākumā lielā daļā Latvijas saimniecību rada pamatotas grūtības nopļaut un novākt sienu vai zāles masu lopbarības vajadzībām. Ziņas par siena un skābsiena ieguves grūtībām saņemtas no Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un arī no pašiem lauksaimniekiem dažādos Latvijas novados, īpaši no lauksaimniekiem Vidzemē un Latgalē.

Līdz ar to šogad, gaidot piemērotus laikapstākļus siena vai skābsiena ieguvei, var rasties situācija, ka daļu zālāju platības nevarēs pagūt nopļaut un novākt līdz 15. augustam. Tas ir datums, kas jāievēro, ja lauksaimnieks ir pieteicies Eiropas Savienības platību maksājumiem.

Ņemot vērā radušos ārkārtas apstākļus, pēc LOSP un daudzu lauksaimnieku ierosinājuma tiem lauksaimniekiem, kuri izmanto zālājus lopbarības vajadzībām, tiek sniegta iespēja nopļaut un novākt līdz šī gada 15. septembrim tos zālājus, kurus biežo nokrišņu un lielā mitruma dēļ nevarēs nopļaut un novākt līdz 15. augustam.

ZM norāda, ka aizsargājamiem zālājiem un bioloģiski daudzveidīgajiem zālājiem attiecīgais datums - 15. septembris - jau ir paredzēts noteikumos.
Foto: Toshiyuki IMAI/ https://www.flickr.com/photos/matsuyuki/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress