Notiek izmeklēšana saistībā ar Ukrainā notriekto Malaizijas lidmašīnuNetālu no Ukrainas - Krievijas robežas nogāzusies "Malaysia airlines" lidmašīna Boeing 777, uz kuras klāja tobrīd atradušies 280 pasažieri un 15 apkalpes locekļi.

Kā liecina ASV izlūkošanas rīcībā esošā informācija, lidsabiedrības “Malaysia airlines” lidmašīnu Boeing 777 notriekusi pretgaisa aizsardzības raķete, kuru gaisā raidīja prokrieviskie seperātisti.

Pašlaik notiek traģēdijas izmeklēšana, kurā iesaistīti Ukrainas un starptautiskie izmeklētāji. Tikmēr prokrieviskie kaujinieki noliedz faktu, ka būtu vainojami traģēdijā. Krievijas prezidents Vladimirs Putins uz to atbildējis, ka atbildība par notikušo būtu jāuzņemas Ukrainai, jo tieši tajā notiekot nemitīga karadarbība.

Tikmēr ASV adminstrācija noliedz, ka Ukraina būtu vainojama notikušajā, norādot, uz to, ka Ukrainai nav bijis nepieciešams notriekt lidojošo lidmašīnu, piebilstot, ka tas arī nebūtu Ukrainas spēkos. Tiek norādīts arī uz prokrievisko separātistu iepriekšējām darbībām Ukrainas teritorijā.

Kā radījumam "Rīta panorāma" norādījusi Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze, tad notikušais nav saistīts tikai ar Ukrainu, tas ir pārvērties par globālu drošības krīzi, kuru risināšanā jāiesaistās starptautiskajai sabiedrībai.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress