Pārraidi uzsāk jaunais Latvijas reģionālo un vietējo televīziju kanāls „Re:TV”

Latvijas reģionālās un vietējās televīzijas uzsāk līdz šim nebijuša kopprojekta Latvijas Reģionu Televīzijas („Re:TV”) pārraidi Lattelecom Interaktīvajā TV. Turpmāk skatītājiem reģionālās televīzijas piedāvās vienotu programmu ar ikdienas ziņām, autorraidījumiem un notikumiem no visiem Latvijas novadiem. Jau sākotnēji ik dienas skatītājiem tiks piedāvāta sešu stundu oriģinālprogramma.


„Pēc pēdējo gadu diskusijām par lokālo televīziju ierobežotajām apraides iespējām, nonācām pie loģiska risinājuma – apvienot visu televīziju veidoto saturu vienā kanālā. Esam radījuši unikālu Latvijas produktu. Televīzijām šī ir iespēja pārraidīt savu programmu plašākai auditorijai, kas līdz šim nebija sasniedzama, bet skatītājiem -uzzināt par aktualitātēm arī citos novados,” „Re:TV” vadītāja Aiva Logina.
„Re:TV” kanāls iekļauts Lattelecom Interaktīvās TV Pamatpakā, kur pirmo reizi 24 stundas diennaktī Latvijas skatītāji varēs vērot ne tikai sava reģiona notikumus, bet arī citu reģionu televīziju sagatavotās programmas.


Iedzīvotāji beidzot sagaidījuši visaptverošu Latvijas novadu televīziju


„Jau pagājušā gadā Lattelecom veiktais pētījums apliecināja, ka Latvijas iedzīvotāji televīzijā vēlas redzēt vietējo saturu. Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs (53%) uzskata, ka televīziju piedāvājumā noteikti jābūt kādam Latvijas reģionālajam kanālam. Izteikti lielāks šis rādītājs ir Latvijas reģionos – Latgalē (72%), Vidzemē (66%) un Zemgalē (64%). Esam pārliecināti - reģionālo un vietējo televīziju spēku apvienošana, veicinās visu izaugsmi, satura attīstību un kvalitāti, no kā iegūs skatītājs,” skaidro Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.


Tālāki kanāla attīstības plāni ietver informācijas apmaiņu ar ārzemju latviešiem. Plānota sadarbība ar neatkarīgajiem producentiem kanāla satura veidošanā par latviešu aktivitātēm ārpus Latvijas, kā arī kanāla pieejamības nodrošināšana ārzemju latviešiem. Tādējādi tiks sniegta informācija par notikumiem Latvijā un veicināta nacionālās pašapziņas saglabāšana.


„Re:TV” saturs tiek veidots, saglabājot katras iesaistītās televīzijas identitāti ar konkrētu ikdienas ziņu un autorraidījumu pārraides laiku katrai televīzijai. Tiks veidoti arī kanāla kopējie oriģinālraidījumi, piemēram, jau šobrīd skatītājiem tiek piedāvātas „Latvijas ziņas”. Satura veidošanā tiks iesaistīti arī neatkarīgie producenti Latvijā un ārpus tās.

Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress