Piparkūku cepšana ģimenes lokā – neatņemama Ziemassvētku tradīcijaStraujiem soļiem tuvojas gada sirsnīgākie un siltākie svētki, kas ikvienam asociējas ar eglītes rotāšanu, dāvanām, kopā būšanu, mandarīnu smaržu, kā arī ar piparkūkām. Viens no skaistākajiem pirmssvētku rituāliem saistās tieši ar piparkūku cepšanu, kurā var iesaistīties gan lieli, gan mazi. Ikviens var piparkūkas veidot pēc savas fantāzijas un vēlmēm – tas var būt gan cietas, gan mīkstas, ar vai bez glazūras, sirsniņu vai zvaigznīšu formā, bet neatņemams ir prieks, ko rada šis process.

Kā norāda “Vidzemes maiznīcas” valdes priekšsēdētāja Ligita Liepiņa – Eglīte, piparkūku cepšana un ēšana ir viena no Ziemassvētku skaistākajām tradīcijām, kas rada sirdī īpašu prieku. “Piparkūku cepšana ir rituāls, kurā var iesaistīties visa ģimene. Tiem, kuriem par sarežģītu liekas pašiem piparkūku mīklas sagatavošana, labprāt iegādājas jau veikalos atrodamās piparkūkas mīklas. Iegādājoties mīklu gan der pievērst uzmanību tās krāsai – gaišāka mīkla ir maigāka, bet tumšāka – spēcīgāka un asāka. Gatavā piparkūku mīkla ir ērts veids, kā ietaupīt laiku un kopā ar ģimeni ļauties priekam un svētku kņadai, kuru nodrošina piparkūku vīriņu vai jebkuras citas figūriņas gatavošana. Tik pat pieprasītas svētkos ir arī maiznīcas ceptās piparkūkas skaistā glazūrā. Piparkūkām vienmēr ir bijis īpašs spēks parūpēties par svētku noskaņojumu un kurš gan teicis, ka tas jācep tieši svētku dienā?” norāda L.Liepiņa – Eglīte, aicinot ikvienu ģimeni rast laiku sirsnīgā atmosfēra pagatavot gardas piparkūkas, ar kurām iepriecināt gan sevi, gan apkārtējos.

Viņa pauž gandarījumu, ka iedzīvotāji arvien biežāk novērtē vietējos ražotājus un uzticas to profesionalitātei un vietējo produktu pievienotajai vērtībai, par ko liecina pieaugošais pieprasījums pēc piparkūkām un to mīklas. Cilvēki uzticas vietējiem ražojumiem, kas vienmēr nodrošina attiecīgo kvalitāti un garšu, kā arī nesatur ķīmiskas sastāvdaļas.

Piparkūkas var būt ne tikai gards papildinājums svētku galdam, bet arīdzan jauka dāvana ikviena mīļajam – neatkarīgi no tā, vai tā paša gatavota vai nopirkta, skaistā iesaiņojumā to var pievienot skaistas Ziemassvētku kartiņas vai dāvanas.
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress