Policija: pedofila lietā meitene nav izmantota kā ēsma

Rīgas policisti aizdomās par pedofiliju aizturējuši 27 gadus vecu vīrieti. Viņš aizturēts brīdī, kad tikko kā bija saticies ar mazgadīgu meiteni. Policijā Neatkarīgajai noliedza, ka meitene būtu izmantota kā ēsma, lai pedofilu noķertu.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes vecākais speciālists Toms Sadovskis Neatkarīgajai pastāstīja, ka policisti uz pēdām šim vīrietim nāca, «rūpīgi strādājot pedofilijas apkarošanas jomā». Izmeklēšanas laikā policisti atklāja, ka vīrietis varētu būt internetā iepazinies ar vairākām mazgadīgām meitenēm, kuras vēlāk pamudinājis iesaistīties netiklās darbībās. Vīrietis ar meitenēm sarakstījies internetā un vēlāk aicinājis uz satikšanos, lai savas perversās tieksmes varētu realizēt dzīvē. Vīrietis varētu būt iesaistījis bērnus pornogrāfiska satura materiālu izgatavošanā.

«Tas notika izmeklēšanas procesā, policisti bija noskaidrojuši vīrieša atrašanās vietu un izrādījās, ka viņš grasās satikties ar kādu mazgadīgu meiteni,» stāsta T. Sadovskis. Policisti operatīvi izstrādāja plānu, un vīrietis tika aizturēts 24. martā, brīdī, kad viņš bija tikko saticies ar mazgadīgu meiteni. «Policija tā nerīkotos – neizmantotu bērnu kā ēsmu, lai noķertu pedofilu,» uz jautājumu, kāpēc iespējamais pedofils nav aizturēts, pirms vēl viņš satikās ar meiteni, kad vīrietis reāli varēja bērnam ko nodarīt. Tas viss noticis operatīvi – vienlaikus bijusi informācija, kur viņš atrodas un ka grasās satikties ar meiteni. Sīkāku informāciju par izmeklēšanu policija nevarot atklāt. Tieši pateicoties policijas ātrajai reaģēšanai, noziegums novērsts.

Tomēr ir zināms, ka nelegālās darbības viņš varētu būt veicis vairākus gadus visā Latvijā, jaunākais zināmais vīrieša upuris ir vienpadsmit gadus veca meitene. Pagaidām policisti neatklāj, cik daudz cietušo ir noskaidrojuši, taču cietušo skaits varētu būt mērāms desmitos. Ir zināms, ka vīrietis dzīvojis kopā ar vecākiem un strādājis algotu darbu apkalpojošā sfērā. Nekad iepriekš nav bijis policijas uzmanības lokā.

Avots: nra.lv /Inga Paparde

Foto: Valsts policija

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress