Šķirot ir viegli! Dari to pareizi!


Līdz 2018. gadam Latvija ir apņēmusies kļūt par zaļāko valsti pasaulē. Izlietotā iepakojuma šķirošana, otrreizējo izejvielu pārstrāde un atbildība pret vidi ir nozīmīgas darbības, kas veicamas, lai sasniegtu šo mērķi. Tāpēc “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar 28 Latvijas pašvaldībām un vadošajiem atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem no šodienas līdz 16. septembrim organizē izglītojošu pasākumu kopumu “ŠĶIROT IR VIEGLI. DARI TO PAREIZI!”. Tā mērķis ir mudināt iedzīvotājus aktīvi izmantot pieejamos šķirošanas konteinerus, turklāt darīt to pareizi.


“Latvijas Zaļā punkta” direktors Kaspars Zakulis stāsta: “Nesen saņēmu ziņu, ka vienā no Latvijas pašvaldībām, kurā jau labu laiku veiksmīgi notiek atkritumu šķirošana, konteinerā, kas paredzēts plastmasai, kāds iedzīvotājs bija izbēris sava kamīna pelnus. Lai šī konteinera saturu tomēr varētu pārstrādāt, uzņēmuma darbiniekiem bija speciāli jāattīra plastmasas pudeles no pelniem. Šis un citi līdzīgi gadījumi lika aizdomāties par iedzīvotāju zināšanu līmeni iepakojuma šķirošanas jomā un deva iedvesmu uzsākt jaunu zināšanu palielināšanas kampaņu.”


Sabiedrība joprojām saskaras ar vairākiem mītiem, viens no tiem – lai šķirotu atkritumus, ir nepieciešama liela virtuve un speciālas kastes katram no šķirojamajiem materiāliem. Patiesībā pietiek ar vienu tvertni, kurā mest visas šķirojamās lietas. Lai dalītos ar šķirošanas pieredzi un iedvesmotu rīcībai cilvēkus, kas līdz šim nav mēģinājuši šķirot, tiks organizēts fotokonkurss ar balvām “PARĀDI, KĀ ŠĶIRO TU!”. Iedzīvotāji varēs pa e-pastu iesūtīt savas fotogrāfijas vai arī uzreiz ievietot tās Zaļa punkta izveidotajā galerijā Draugiem.lv, parādot kā viņi ikdienā šķiro atkritumus savā virtuvē.


Jau par labu tradīciju ir izveidojusies “Latvijas Zaļā punkta” dalība nozīmīgākajos pilsētu pasākumos dažādos Latvijas reģionos. Šogad kampaņas ietvaros tiks īstenota informatīvi izglītojoša lielformāta spēle “ZAĻĀ PUNKTA DISTANCE”, kuras mērķis ir sniegt praktiskas un ikdienā pielietojamas zināšanas par zaļo dzīvesveidu un mudināt cilvēkus saimniekot videi draudzīgi. Spēles vietu un laika grafiku skatīt zemāk.


Lai nostiprinātu iedzīvotāju zināšanas par pareizu atkritumu šķirošanu, visās kampaņas norises vietās uz krāsainajiem konteineriem šovasar tiks līmētas īpašas uzlīmes ar zīmējumiem, kas uzskatāmi parādīs, ko drīkst mest konkrētajā konteinerā. Turklāt 14 Rimi un 3 Supernetto veikalos visā Latvijā tiks izvietoti informatīvie punkti ar detalizētu un uz mājām līdzi ņemamu instrukciju par pareizu un atbildīgu atkritumu šķirošanu.


ZAĻĀ PUNKTA DISTANCES norises grafiks:
30.06. Talsi – „Talsu pilsētas svētki”
7.07. Valmiera – „Valmieras pilsētas svētki”
8.07. Tukums – „Rožu svētki”
21.07. Kuldīga – „Dzīres Kuldīgā”
28.07. Gulbene – „Gulbenes pilsētas svētki”
4.08. mūzikas festivāls „LabaDaba”, Līgatne
5.08. Ventspils – „Ventspils pilsētas svētki 723”
17.08. Rīga – „Rīgas pilsētas svētki”
25.08. Jelgava – „12. vispārējie piena un maizes svētki”


 

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress