Šonedēļ 21. Rīgas starptautiskais filmu festivāls «2Annas»Šodien 27. septembrī, tiks atklāts 21. Rīgas starptautiskais filmu festivāls «2Annas», kas šogad ar izvēlēto fokusa tēmu «Klejotāji» simboliski sāks klejojumus festivāla trešajā desmitgadē, informēja festivāla rīkotāju pārstāve Jana Kohno. Sešu dienu laikā līdz 2. oktobrim festivāls «2Annas» piedāvās iespēju redzēt plašu starptautisko un Baltijas valstu konkursa īsfilmu programmu, «2Annas» kuratoru un ārvalstu vieskuratoru veidotās fokusa programmas, Eiropas Kinoakadēmijas apbalvotās filmas un Oberhauzenas īsfilmu festivāla seansu. Tāpat būs iespēja piedalīties diskusijās un sarunās, industrijas dienā un īpašajos notikumos.

Galvenais festivāla notikumu centrs šogad ir Kaņepes Kultūras centrs, taču kino seansus varēs baudīt arī «Kino Bize» un kinoteātrī «K.Suns», atsevišķi festivāla notikumi būs gaidāmi arī «Rīga TV24» studijā un klubā «Nabaklab».

Kā ik gadu, «2Annas» izsludināja filmu konkursu, kam šogad tika pieteiktas gandrīz uz pusi vairāk filmu kā pagājušajā gadā. Dalībai festivālā tika iesūtītas 2170 filmas, no kurām 1860 tika iesniegtas Starptautiskajam īsfilmu konkursam, 201 - Starptautiskajam vidēja garuma filmu konkursam un 110 - Baltijas īsfilmu konkursam.

Festivāla laikā 11 tematiskos konkursa seansos būs iespēja redzēt 57 labākās filmas no visas pasaules, tai skaitā Kanādas, Dienvidkorejas, Šveices, Irānas, Ēģiptes, Portugāles un pat Taizemes. Tās būs filmas, kas cīnīsies par šā gada festivāla balvām «Zelta Annu» un «Ģipša Annām».

Filmu festivāla «2Annas» fokusa programmu šogad veidoja vietējie un ārvalstu kuratori, akcentējot gan šobrīd Eiropā, gan vēsturiski vienmēr aktuālo parādību - cilvēku migrāciju. «Amerika šodien!» atklās policijas brutalitāti, jaunas pilsoniskās tiesību kustības un dziļas nesaskaņas imigrācijas, ieroču kontroles, terorisma un citos jautājumos, bet «Kultūru sadursmes» programmā skatāmās filmas parādīs, ka konfliktam starp atšķirīgām kultūrām ir nevis viena, bet tūkstotis seju, savukārt programma «Pāri jūrām un tuksnešiem» ļaus ieskatīties sešos stāstos par cilvēkiem, kuri devušies ceļā, bet vēl nav ieradušies galamērķī. Būs skatāmas arī vēl citas kuratoru veidotas programmas.

Līdztekus vairāk nekā 30 kinoseansiem, «2Annas» organizatori aicinās piedalīties arī dažādos festivāla notikumos, kas tiks organizēti sadarbībā ar «Radio Naba» un interneta žurnālu «Satori.lv». Tāpat festivāls rīkos «2Annas Industrijas dienu», kuru laikā notiks vieslektoru prezentācijas par auditorijas sasniegšanu, sociālo tīklu izmantošanu mārketingam un jaunām kino formām, kā arī paneļdiskusija «Filmu izplatīšana un mārketinga iespējas».
Foto: Publicitātes
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress