Studenti no 17 valstīm izstrādās priekšlikumus Vidzemes lauku reģionu un mazo pilsētu attīstībai


Vidzemes Augstskola (ViA), sadarbojoties ar starptautiskiem lektoriem, augusta sākumā rīko Vasaras skolu, kurā pašmāju un ārzemju studenti padziļinās zināšanas par globalizācijas ietekmi uz lauku reģionu un mazo pilsētu izaugsmi, kā arī izstrādās konkrētus priekšlikumus Valmieras un Vidzemes lauku reģionu un mazo pilsētu attīstībai un to atpazīstamības veicināšanai pasaulē.


Baltijas Starptautiskās vasaras skolas (Baltic International Summer School - BISS) galvenais mērķis ir sekmēt ViA starptautisko sadarbību politoloģijas un tūrisma vadības studiju programmu ietvaros, kā arī veicināt augstskolas starptautisko atpazīstamību, piesaistot interesentus no universitātēm gan Eiropā, gan citviet pasaulē. Praktiski padomi un rekomendācijas no ārvalstu ekspertiem, kā arī "skats no malas" ļaus skolas dalībniekiem apzināt idejas gan tūrisma, gan arī vietējā biznesa attīstībai.


BISS ietvaros paralēli norisināsies divas programmas, kurās tiks apskatīta starptautiskā tūrisma un pasākumu vadība, kā arī lauku un mazo pilsētu loma globalizētā pasaulē, īpašu uzmanību pievēršot tūrisma attīstības iespējām Vidzemes reģionā. Vasaras skolas norises laikā dalībnieki gūs starpkultūru komunikācijas pieredzi ne tikai lekcijās pie dažādu valstu pasniedzējiem un jomas profesionāļiem, bet arī ekskursijās, radošajās darbnīcās, kino vakaros un piedaloties Valmieras pilsētas svētkos.


Šogad BISS piedalīsies 65 jaunieši no 17 valstīm - Ukrainas, Baltkrievijas, Lielbritānijas, Azerbaidžānas, Čehijas, Bulgārijas, Spānijas, Slovēnijas, Uzbekistānas, Itālijas, Lietuvas, Vācijas, Portugāles, Turcijas, Slovākijas, Polijas un Latvijas.


Projekts tiek īstenots jau 15. gadu, un tā un ir vērienīgākā vasaras izglītības programma Latvijā, kas katru gadu norisinās Vidzemes Augstskolā. Ilgās darbības laikā Vasaras skola ir nemainīgi spējusi piesaistīt uzmanību ārzemju studentu acīs, tādējādi pierādot, ka Valmierai kā ideju un kultūras centram ir nozīmīga loma reģiona attīstībā arī plašākā mērogā. Kopumā Vasaras skolā jau ir piedalījušies vairāk nekā 330 dalībnieki no visdažādākajām pasaules valstīm.

Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress