Ugunsgrēka dzēšanai Talsu novadā lūdz Baltkrievijas palīdzību
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" atklājis, ka ugunsgrēka dzēšanai Talsu novada Valdgales pagastā lūgta ne tikai visu Eiropas Savienības (ES) valstu, bet arī ārpus ES esošās kaimiņvalsts Baltkrievijas palīdzība.

Eklons atzinis, ka savējie resursi (tehnika, cilvēkresursi) ugunsnelaimes novēršanā sāk izsīkt. Visvairāk no ārpuses vajadzīga tehnika, piemēram, helikopteri, lai savaldītu uguns stihiju no gaisa. Aviācijas tehnika ir nepieciešama arī tam, lai piekļūtu ugungrēka centram, kur deg gan kūdra, gan mežs un darbi ir bīstami, jo krīt koki.

Viņš arī piebilda, ka meža ugunsgrēki plosās ne vienā vien ES valstī, tāpēc citu dalībvalstu atbalsts, tostarp tehniskais, nepieciešams ne tikai Latvijai. ES pašlaik esot pieejams tikai viens brīvs helikopters, un Latvija ierobežoto ES resursu dēļ nolēma lūgt ārpus ES esošās Baltkrievijas atbalstu. Kaimiņvalsts esot gatava atsaukties un helikopteri "stāv gatavībā". Šobrīd Ārlietu ministrijā un citās atbildīgajās valsts iestādēs notiek intensīvs darbs, lai šī kaimiņvalsts varētu sniegt palīdzību Latvijai.

VUGD priekšnieka vietnieks piemetināja, ka Latvijas Nacionālo bruņoto spēku helikopteram jāveic apkope. Drīzumā noteiktās stundas būs nolidojis arī no Lietuvas piesaistītais helikopters.

Pēc VUGD pārstāvja teiktā, šī nav pirmā reize, kad dienests dzēš kūdras ugunsgrēku. "Tāpēc pirmajās dienās nekādu ažiotāžu necēlām," viņš teica. Taču šajā gadījumā ugunsgrēks plosās jau nedēļu un savi resursi tā dzēšanā sāk izsīkt – gan tehniskie, gan cilvēkresursi.

Ministru kabinets pirmdien, 23. jūlijā, nolēma lūgt starptautisku palīdzību ugunsgrēka dzēšanai Talsu novada Valdgales pagastā. Latvija no ES valstīm lūgs helikopterus ugunsgrēka dzēšanai. Jau iepriekš ugunsgrēka dzēšanā bija iesaistīts Lietuvas helikopters. VUGD izdodas noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā, bet vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī atsevišķi uzņēmēji un arī iedzīvotāji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni liesmu dzēšanai.

Foto: F64


Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress