Vai airsoft izklaidei Latvijā ir nākotne?


Airsoft kā aktīvās izklaides un pat sporta veids ir pazīstams jau sen visā pasaulē. Tas ir radies Japānā 1970. gadu sākumā kā ieroču modeļi, ar kuriem nav iespējams iešaut. Airsoft ieroči tika dēvēti par “mīkstā” gaisa ieročiem jeb angļu valodā “soft air guns”, jo tie darbojās ar saspiestu freona un silikona eļļas maisījumu. Cik tālu airsoft izklaide ir attīstījusies šobrīd? Vai airsoft Latvijā ir iecienīts tikpat ļoti kā citviet pasaulē? Lasi un uzzini vairāk šajā rakstā!

 

Airsoft Latvija


Airsoft izklaide pie mums, Latvijā, noteikti vēl nav tik plaši izplatīts kā citviet, piemēram, Japānā vai Amerikas Savienotajās valstīs. Tomēr par tā popularitāti aktīvās atpūtas cienītāju vidū nevar sūdzēties. Airsoft spēlē:

• vecpuišu ballītēs;
• korporatīvos pasākumos, kuros lielākā daļa ir stiprā dzimuma pārstāvji;
• vienkārši kā izklaidi draugu un domubiedru vidū;
• team building pasākumos sporta u. c. komandām;
• kā hobiju un brīvā laika pavadīšanas iespēju.

Latvijā ir krietns airsoft spēlētāju skaits, kas šo izklaidi izvēlas regulāri. Ja iesācēji parasti spēlēm izvēlas nomas ekipējumu, ko piedāvā airsoft veikals un dažādi aktīvās atpūtas un izklaides parki, tad pieredzējuši spēlētāji visu nepieciešamo ir iegādājušies paši. Tas ir līdzīgi kā, piemēram, slēpojot - ja to dari katru gadu, tad gribi savu ekipējumu nevis izmantot īres pakalpojumus.

Ekipējuma izmaksas, ko piedāvā airsoft veikals

Airsoft ir salīdzinoši dārga izklaide, kamēr tiek nopirkts viss vajadzīgais ekipējums. Tas ir viens no iemesliem, kādēļ ar šo sporta veidu Latvijā nenodarbojas vēl lielāks cilvēku skaits.

Lai gan iesākumā var izvēlēties maciņam draudzīgāku aprīkojumu, katram spēlētājam ir nepieciešams:

• airsoft ieroči (replikas) - pistoles un automāti. Pistoles parasti izmanto šaurākos laukumos, kuros nav iespējams ieturēt lielas distances. Vidēji airsoft pistoles izmaksā sākot no 30 eiro līdz 160 eiro, bet ir iespējams nopirkt arī dārgākus modeļus. Savukārt airsoft automātu izmaksas ir dārgākas - vidēji no 130 eiro līdz 200 eiro un vairāk. Airsoft ieroči ir kvalitatīvi un ļoti reālistiski. Tas ir viens no iemesliem, kas mudina vīriešus izmēģināt airsoftu;

• tērps - vislabāk izvēlēties taktisko kostīmu, kas sastāv no divām daļām - virsjakas un garajām biksēm, kā arī vēl iegādāties t-kreklu un džemperi. Tērpam jābūt zemes toņos (kamuflāža, brūns un zaļš), lai spēlējot āra poligonos, Tu varētu maskēties. Papildus var iegādāties arī divu veidu cepures - plānāku vasarai un siltāku rudenim un agram pavasarim;

• taktiskie cimdi - lai pasargātu rokas pirkstus no sāpīga trāpījuma, katram spēlētājam ir nepieciešami cimdi. Vislabāk izvēlēties taktiskos cimdus, jo tie ir daudz komfortablāki, kā arī palīdz stabili noturēt ieroci rokās;

• airsoft bumbiņas jeb lodes - standartā vienas bumbiņas svars ir 0,25g un 5,95mm diametrā. Tomēr ir jāizpēta, kāds izmērs ir atbilstošs konkrētajam airsoft ierocim, kā arī spēles stilam un laukuma specifikai. Airsoft bumbiņas cenas ziņā ir daudz lētākas nekā, piemēram, peintbola bumbiņas. Tas šim sporta veidam sniedz zināmas priekšrocības - regulārie izdevumi ir daudz mazāki, kā arī spēles gaitā nav jāuztraucas, cik bumbiņas iztērēsi un cik būs jāpiemaksā par papildu bumbiņām. Airsoft bumbiņas pārsvarā ražo no dažādiem plastmasas sakausējumiem, tomēr tirgū var atrast arī ražotas no kukurūzas un citiem materiāliem;

• sejas aizsegs - bez sejas maskas (pilnas vai daļējas) ir aizliegts spēlēt. Spēlētāji izvēlas pēc savas labsajūtas tādu masku, kas pilnībā nosedz visu seju (līdzīgi kā peintbola maskas) vai arī daļējo, kas nosedz mutes zonu un degunu. Daļējai maskai obligāti ir jāiegādājas un jāvalkā arī brilles, lai no trāpījuma pasargātu acis. Principā neaizklāta var palikt piere un daļa vaigi. Iesācējiem gan ir rekomendējams izvēlēties pilno sejas aizsargmasku līdzīgi kā tas ir, piemēram, hokejā.Sākumā, kad jāiegādājas viss pilnais airsoft ekipējums, izmaksas ir visai lielas. Tomēr atceries, ka pareizi kopjot, ekipējums kalpos vairākus gadus. Labas cenas piedāvā airsoft veikals “GUNSnLASERS”, tādēļ apmeklē mājaslapu www.gunsnlasers.lv un ieskaties piedāvājumā.

Papildu aksesuāri

Ja airsoft kļūst par hobiju, ar kuru nodarbojas regulāri, protams, gribas iegādāties arvien vairāk aksesuārus, kā arī jaunākos modeļus, kas pieejami tirgū. Līdz ar to daudzi spēlētāji izvēlas vēl taktiskās jostas, vestes, rācijas, dūmu sveces aizsegam u.c. lietas, ko piedāvā teju ikviens labs airsoft veikals.Airsoft Latvija kļūst arvien atpazīstamāks. “GUNSnLASERS” izklaides centri un airsoft veikals ir novērojis, ka ar šo sporta veidu aktīvas atpūtas piekritēji vispirms iepazīstas dažādos pasākumos, piemēram, vecpuišu ballītēs, team building pasākumos ar kolēģiem vai domu biedriem. Pasākuma laikā šīs spēle cilvēkus aizrauj tā, ka ir vēlme atgriezties uzspēlēt vai pat apmeklēt atvērtās jeb publiskās spēles, kurās piedālās arī savstarpēji nepazīstami airsoft mīļi. Airsoft Latvija tiek un tiks spēlēts, par to šaubu nav.

Ja arī Tev ir vēlme pamēģināt šo sporta veidu vai iepazīt to vairāk un uzzināt daudz noderīgas informācijas, kas palīdzēs Tev kļūt par profesionālu spēlētāju, ienāc www.gunsnlasers.lv un piesaki pasākumu vai arī apmeklēt publiskās spēles airsoft poligonos Rīgā (Šampēterī, Mežaparkā un Juglā)!

Foto: GUNSnLASERS.lv

 

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress