Vešņakovs: Krievija no sankciju ietekmes, iespējams, pat gūs ekonomisku labumuKrievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs norāda, ka Krieviju ierosināt produktu importa aizliegumu izprovocējusi Eiropas Savienības [ES] rīcība.

Kā norāda Vešņakovs, oficiālā paziņojumā norādīts, ka produkcijas importa ierobežojumi būs spēkā vienu gadu, taču Krievijas tiesībās ir mainīt savu nostāju, skatoties no apstākļiem. Krievija varētu mainīt šos ierobežojumus, ja valstu partneri vienosies par konstruktīvu veidu, kā izkļūt no konflikta.

Vešņakovs norāda, ka Krievijas veikalu plauksti noteikti nepaliks tukši un no sankciju ietekmes, iespējams, pat gūs ekonomisku labumu. Tiek piebilsts, ka Krievijas rīcībā ir pietiekami daudz rezerves, lai nenāktos uztraukties par preču kritumu vai ekonomiskiem zaudējumiem. Tāpat tiek uzsvērts, ka lauksaimniecības nozarei sankcijas nāks par labu, sniedzot tik nepieciešamo stimulu.

Kā jau vēstījām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins vakar parakstījis rīkojumu, kas paredz aizliegt vai ierobežot lauksaimniecības produkcijas importu no valstīm, kas vērsušās pret Putina vadīto valsti un noteikušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

Dekrētā teikts, ka rīkojums par lauksaimniecības produkcijas importa aizliegumu būs spēka vienu gadu, kas nozīmē to, ka Krievijas teritorijā netiks ievesti lauksaimniecības produkti, izejvielas un pārtikas veidi, kuru izcelsmes valsts noteikusi pastiprinātas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress