Visas grūtnieces pie psihoterapeita?Otrdien Saeimas sociālo un darba lietu komisijas sēdē tika apspriests deputāta Imanta Parādnieka priekšlikums par pirms aborta konsultāciju un tika nolemts, ka sievietes pašas varēs izlemt, vai apmeklēt psihoterapeitu pirms aborta veikšanas, vēsta LTV.

Nevalstiskās organizācijas priekšlikumu sievietēm pirms aborta veikšanas kā obligātu uzspiest psihoterapeita apmeklējumu, uzskata par ņirgāšanos, norādot, ka vēlmei konsultēties ir jābūt katras sievietes izvēlei.

“Situācijā, kurā dzīvo Latvijas sievietes, kurā ir tik daudz būtisku sieviešu tiesību ierobežojumi un pārkāpumi, ierobežot un pārkāpt sievietes tiesības šajā jautājumā ir ārpus jebkuriem rāmjiem,” komisijas sēdē sacīja centra “Marta” pārstāve Gundega Tentere .

Savukārt uzaicinātā Krīzes grūtniecības centra pārstāve Judīte Briede-Jurevica norādīja, ka astoņu gadu laikā pēc divu stundu ilgām sarunām ar katru sievieti ir izdevies izglābt 1000 nedzimušu bērnu dzīvības.

Tikmēr Saeimas deputāts un likuma grozījumu ierosinātājs Imants Parādnieks turpina uzskatīt, ka pakalpojumu sniedzēju loks jāpaplašina.

“Tas var būt krīzes grūtniecības speciālists, kādu Latvijā nav īpaši daudz, vai arī jurists, ar ko grūtniecei runāt,” sacīja Parādnieks, norādot, ka tas nodrošinās iespēju sievietei pieņemt informētu un izsvērtu lēmumu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress