21. jūnijā Ēdoles pilī norisināsies “Emīla tirgus”; aktivitātes nodrošinātas visai ģimeneiSiltie laikapstākļi, labais noskaņojums un brīvdienu atmosfēra ikvienā cilvēkā rosina vēlmi doties ārpus mājas un apskatīt ko jaunu vai piedalīties kādā pasākumā. Par to 21. jūnijā parūpēsies Ēdoles pils, kurā atraktīvā un rosīgā gaisotnē jau piekto gadu norisināsies "Emīla tirgus".

21. jūnijā cilvēki ir laipni aicināti doties uz Ēdoles pils pagalmiem Kuldīgas novadā, kuros par godu Ēdoles pilī uzņemtajai latviešu mākslas filmai “Emīla nedarbi”, kura šogad atzīmēs 30 gadu jubileju, tiks rīkots "Emīla tirgus". Tajā cilvēki varēs gan iegādāties, gan paši bagātināt tirgus klāstu ar savu produkciju. Vairāk nekā 100 siera ražotāji, mājražotāji un amatnieki no visas Latvijas piedāvās nobaudīt 17 dažādas siera šķirnes, vārīt vēžus, pūst stiklu, kā arī iegādāties dažādas sev interesējošas preces. Tāpat Ēdoles pils būs parūpējusies par cilvēku interesēm un uzaicinājusi publikas izklaidētājus. Protams, "Emīla tirgus" nav iedomājams bez filmas "Emīla nedarbi" skatīšanās, kurai šogad ir liela jubileja. Visas dienas garumā ikvienam tirgus un pils apmeklētājam būs iespēja izjāt ar zirgiem un visādi citādi piedalīties ieplānotajās aktivitātēs.

Bez pasākumiem pils pagalmos, ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt arī Ēdoles pils iekštelpas un sajust īstu viduslaiku atmosfēru, izstaigājot plašās un krāšņās pils zāles un istabas, kā arī nepieciešamības gadījumā uzklausīt pils leģendas un nostāstus, kas Ēdoles pilij ir īpaši krāšņi. Jāpiemin, ka 21. jūnijā, visiem Emīla vārda brāļiem pils iekštelpu apskate būs bez maksas, tādēļ "Emīla tirgus" apmeklējums kopā ar pils apskati būs īpašs piedzīvojums.

Ņemot vērā strauji pieaugošo cilvēku interesi un ieteikumus ierīkot pilī iespēju pārnakšņot, tās apmeklētāji nu varēs izbaudīt arī šādu priekšrocību. Kaspars Viškints, Ēdoles pils saimnieks, norāda, ka cilvēkiem ideja pārnakšņot vairāku gadsimtu senā pilī ar visu tai piemītošo atmosfēru ir gan satraucoša, gan ieintriģējoša.

"Lai gan pilī ierīkotās istabiņas ir modernas, omulīgas un tajās ir visas nepieciešamās ērtības, visvairāk apmeklētājus iepriecina fakts, ka tās tik un tā ir ierīkotas senā pilī, kurā, kā nav noslēpums, arī spokojās! Protams, daudzi pils apmeklētāji vienkārši vēlas savu ikdienu padarīt interesantāku, tādēļ labprāt pavada nakti neierastā gaisotnē, sajūtoties gluži kā citā gadsimtā, no rīta pamostoties īstā pilī. Nevar noliegt – tās ir neparastas un sajūsminošas emocijas, kad brīvdienās ir iespēja atrast laiku un pavadīt to ārpus mājām vai savas pilsētas, lai izbaudītu atpūtu ar ģimeni, piedzīvojot nakti un brokastis šādā īpašā atmosfērā," norāda pils saimnieks. "Tāpat, tuvojoties "Emīla tirgus" norises datumam, cilvēki sāk aktīvi izrādīt interesi uz Ēdoles pili doties jau nedēļas nogales sākumā, pavadīt vienu vai vairākas naktis tur jau iepriekš un svētdien izbaudīt visas ieplānotas aktivitātes pils pagalmos. Šāda ideja ir plāns visām brīvdienām un dod garantiju - noteikti nenāksies garlaikoties! Tiem apmeklētājiem, kuri arī brīvdienas Ēdoles pilī vēlas izbaudīt visā to garumā, iesaku rezervēt istabiņas pēc iespējas ātrāk, kamēr tās vēl ir pieejamas".

Jāpiemin, ka apmeklējot Ēdoles pili, bez greznajām pils telpām, tās pagalmiem un dārziem, ir iespēja apmeklēt arī Kurzemes pērli – Kuldīgu, kas atrodas tikai 19 km attālumā. Savukārt, no Ēdoles pils torņiem paveras pasakains skats uz Tempļa kalnu, Dzirnavu dīķi un tā saliņu, dzirnavām, parku, Vankas upes senleju un plašo muižas saimniecisko kompleksu, tādēļ cilvēki bez atpūtas un atraktīvi pavadītā laika "Emīla tirgū", varēs izbaudīt arī elpu aizraujošo un skaisto dabu Ēdoles pils apkārtnē.

Ēdoles pils ir valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tās celtniecība sākta 1264. gadā un tā ir vienīgā Kurzemes bīskapijas pils, kas vēl ir lietošanas kārtībā. Ēdoles pils veidota kā ūdenspils - to no visām pusēm aizsargāja ūdens šķēršļi, tai skaitā no trim pusēm rakti dziļi grāvji. Ar pili saistīts liels skaits mūsdienu nostāstu un leģendu par jaunākajos laikos redzētām dīvainām parādībām.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress