88% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka valdība nav kā savu prioritāti izvirzījusi valsts demogrāfisko problēmu risināšanu

Pēc Tautas skaitīšanas tika konstatētas negatīvas tendences Latvijas demogrāfiskajā situācijā. Politiķi un valdība norādīja uz nepieciešamību risināt šīs demogrāfiskās problēmas un veikt reformas dažādās politikas sfērās. Absolūtais vairākums (88%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka valdība nav kā savu prioritāti izvirzījusi valsts demogrāfisko problēmu risināšanu (40% - drīzāk nē; 48% - noteikti nē). To atklāj tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, martā veiktais pētījums.

Pretējās domās ir 5% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem, kuri uzskata, ka valdība ir kā savu prioritāti izvirzījusi valsts demogrāfisko problēmu risināšanu (4% - drīzāk jā; 1% - noteikti jā).

7% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Vairākums (82%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka par valsts demogrāfisko problēmu risināšanu atbildīga ir valdība.

Salīdzinoši liela daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka par valsts demogrāfisko problēmu risināšanu ir atbildīgi arī paši iedzīvotāji (42%), retāk kā atbildīgie norādītas politiskās partijas (18%) un ES līmeņa politiķi vai politika (16%).

Salīdzinoši retāk, kā atbildīgos valsts demogrāfisko problēmu risināšanā, Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši NVO (1%), reliģiskās organizācijas (0,4%) vai citus atbildīgos (1%).

3% aptaujāto nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.
Padalies

laukudzive.lv © 2020 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress