Āboltiņa: Tagad populāri cilvēkus biedēt ar vārdiem “bēgļi nāk”Saistībā ar bēgļu jautājumu Latvijā izveidojusies konstitucionālā krīze, pirmdien intervijā Latvijas radio savu viedokli pauda partijas "Vienotība" līdere Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa intervijā norādīja, ka tagad populāri izmantot un cilvēkus biedēt ar vārdiem "bēgļi nāk”, piebilstot, ka saistībā ar bēgļu jautājumu Latvijā izveidojusies konstituconālā krīze.

"Manuprāt, tas ir bezatbildīgi biedēt Latvijas sabiedrību ar to," sacīja "Vienotības" līdera, piebilstot, ka Latvijas pozīcija aizvien ir iestāšanās par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu.

Viņas prāt daudz bīstamāka ir Nacionālās apvienības (NA) pozīcija, prasot izņēmuma statusu bēgļu uzņemšanai un atsaucoties uz Padomju Savienības laiku ietekmi uz Latvijas etnisko sastāvu.

Pēc Āboltiņas domām, tādējādi NA un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) baidās par saviem reitingiem, piebilstot, ka šāda nostāja ir bezatbildīga:"Latvijai būs jāuzņem bēgļi, ja vien mūsu valsts neplāno izstāties no Eiropas Savienības (ES) ."

"Vienotības" līdere gan norāda, ka bēgļu jautājums nebūs tas, kura dēļ varētu krist Laimdotas Straujumas valdība, jo tās neatrisinātu šo krīzi.

Jau vēstīts, ka iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Tomēr Eiropas Komisijas (EK) jaunā piedāvājuma ietvaros valstij būs jāuzņem papildus 526 bēgļi.

Koalīcijas atbalsta bēgļu uzņemšanai nav, to žurnālistiem ceturtdien pēc Saeimas sēdes apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, uzsverot, ka to neatbalsta ne Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), ne Nacionālā apvienība (NA).

 
Padalies

laukudzive.lv © 2023 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress