Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Nagļu pagastāĀfrikas cūku mēris turpina uzliesmot - jauns saslimšanas gadījums konstatēts kādā piemājas saimniecībā Rēzeknes novada Nagļu pagastā informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

Bīstamās slimības dēļ likvidētas 12 saimniecībā esošās mājas cūkas. PVD saimniecībā ir veicis Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumus.

Ap slimības skarto saimniecību trīs kilometru rādiusā ir noteikta aizsardzības zona, bet desmit kilometru rādiusā – uzraudzības zona. Tajās tiks pastiprināti kontrolēts mājas cūku veselības stāvoklis, kā arī dzīvnieku pārvadāšanas transporta līdzekļu kustība. Aizsardzības zonā aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus tās vismaz 40 dienas pēc slimo dzīvnieku iznīcināšanas un skartās saimniecības sākotnējās dezinfekcijas veikšanas.

PVD atgādina - lai pasargātu mājas cūkas no Āfrikas cūku mēra, jāievēro stingri biodrošības pasākumi: neturēt cūkas āra aplokos; dzīvnieku kopšanai izmantot tikai šim darbam paredzētu apģērbu un apavus; pie ieejas novietnē nodrošināt apavu dezinfekciju; novietnē regulāri veikt tīrīšanu un dezinfekciju; izvērtēt, kur stāv pakaiši, ruloni, kur atrodas salmu kaudzes – tie var būt inficēti, ja tiem ir piekļuvušas meža cūkas; neizmantot cūku pakaišiem salmus, jo tie var saturēt Āfrikas cūku mēra vīrusu; cūkām nedot zaļbarību un pagalmos pļautu zāli; cūkām aizliegts izbarot virtuves atkritumproduktus; atgriežoties no meža pēc ogošanas, sēņošanas un medībām, notīrīt apavus; ja cūkas izskatās neveselas, nekavējoties izsaukt veterinārārstu.

Slimības uzliesmojuma gadījumā valsts kompensāciju var saņemt, ja cūkas bijušas reģistrētas un saimniecībā ievērotas biodrošības prasības. Par to ieviešanu un izpildi atbildīgs ir dzīvnieku īpašnieks vai turētājs.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress