Astoņiem Šveices uzņēmumiem atļauts pārdot sieru KrievijāAstoņiem Šveices uzņēmumiem atļauts pārdot sieru Krievijā, informē valsts pārtikas drošības regulators.

Šveice kļuvusi par vienu no tām valstīm, kurai Rietumvalstīm piemērotais pārtikas embargo nācis par labu - astoņi valsts uzņēmumi sāks eksportēt sieru uz Krieviju, kā arī tiem būs atļauts piegādāt gaļas produktus.

Pirms lēmuma pieņemšanas Krievijas veterinārais un fitosanitārais uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” pārbaudījis 13 Šveices firmas, savukārt nākamajā mēnesī dienests vēlreiz pārbaudīs pārējos piecus uzņēmumus, kuri pašlaik nav oficiāli iekļauti eksportu partneru vidū.

Jau vēstīts, ka 22. jūnijā stājās spēkā Eiropas Savienību (ES) līderu lēmums, kas paredz, ka ekonomiskās sankcijas pret Krieviju būs spēkā līdz 2016.gada janvārim, kad paredzēts pilnībā īstenot Minskas pamieru. Atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Šveice, kas iepriekš norādīja, ka vēlas palikt neitrāla un neieviesīs sankcijas pret Krieviju, tomēr augusta sākumā īstenoja pasākumus, kas aizliedz finansiālo darbību Šveices teritorijā ar 18 Krievijas uzņēmumiem. Sankcijas tika piemērotas 26 Krievijas augsta ranga amatpersonām, tai skaitā kaujinieku līderiem Aleksandram Hodakovskim, Aleksandram Borodajam, Krievijas drošības dienestu amatpersonām Mihailam Fradkovam un Nikolajam Patruševam, kā arī Čečenijas prezidentam Ramzanam Kadirovam.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress