ASV paplašina sankciju sarakstu pret Krieviju



Amerikas Savienotās Valstis (ASV) papildinājusi sankcijas pret Krieviju, sarakstā iekļaujot Krievijas gāzes tirgotājus, Krimas ostu operatorus un bijušās Ukrainas amatpersonas, vēsta ārvalstu mediji.

Sankciju sarakstā iekļautas vairākas personas, tai skaitā četras bijušās Ukrainas amatpersonas, kas cieši saistītas ar bijušo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču. To vidū ir Krievijas un Somijas pilsonis Romānas Rotenbergs, baņķieris Sergejs Kurčenko, koncerna "Kalašņikov"līdzstrādnieks Andrejs Bjuļutins, Ukrainas eksprezidenta vecākais dēls Aleksandrs Janukovičs, bijušais Ukrainas vicepremjers un prezidenta administrācijas vadītājs Andrejs Kļujevs.

Sarakstā iekļautas arī vairāki uzņēmumi, tai skaitā Iževskas mehāniskā rūpnīca, Krimas teritorijā esošās ostas, koncerns "Ižmaš", naftas uzņēmumi, vairākas finanšu organizācijas un Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcas un bankas.

"Šodienas darbība uzsver mūsu apņemšanos saglabāt spiedienu uz Krieviju, lai tā pārstātu pārkāpt starptautiskās tiesības un Minskas vienošanos," paziņojumā norāda ASV Valsts kases departamenta Ārvalstu aktīvu kontroles biroja direktors Džons Smits.

Jau vēstīts, ka sankcijas pret Krieviju un tās personām, kā arī uzņēmumiem ES un ASV noteica pēc Krimas aneksijas. Krievija tiek vainota Austrumukrainas konfliktos un tiek apsūdzēta par atbalsta sniegšanu separātistiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress