Bergmanis par aizsardzības nozares prioritātēm nosauc finansējuma palielināšanu un Zemessardzes stiprināšanuAizsardzības ministrijas prioritātes paliks nemainīgas, proti, palielināt nozares finansējumu un stiprināt Zemessardzi, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja aizsardzības ministra amatam izvirzītais deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS).

"Visu, ko esmu darījis iepriekš, esmu darījis ar lielāko prieku un atbildību, tāpat esmu solījies strādāt un kalpot šīs zemes labā," par izteikto uzticību saka Bergmanis, vienlaikus uzsverot, ka izvirzīšana aizsardzības ministra amatam viņam ir pārsteigums.

Komentējot plānotos mērķus aizsardzības ministrijā, viņš uzsver, ka galvenās prioritātes paliks nemainīgas. Par vienu no galvenajiem uzdevumiem deputāts izvirzījis aizsardzības nozares finansējuma palielināšanu, skaidrojot, ka krīzes laikā tas cietis viss vairāk, proti, izdevumi samazināti teju par 50%.

Tāpat viņš uzsver, ka nepieciešams tiekties pēc 2% no IKP, kā tas tika noteikts Velsas samitā, izsakot pārliecību, ka valdība darīs visu, lai šīs mērķis tiktu sasniegts.

Par vienu no prioritātēm Bergmanis nosauc arī Zemessardzes stiprināšanu, norādot, ka "Zemessardze ir tā līnija, pa kuru iesim, centīsimies iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku un tos apmācīt."

Savukārt par iespējām atjaunot obligāto militāro dienestu, viņš runās ar nozares speciālistiem, uzsverot, ka viņam pirms apstiprināšanas amatā nav visas informācijas, lai spriestu par šo jautājumu.

Tāpat aizsardzības ministra kandidāts augsti novērtē NATO un Latvijas sadarbību, norādot, ka tā pastāvīgi tiek stiprināta un tai arī turpmāk tiks pievērsta liela uzmanība, uzsverot, ka NATO klātbūtne ir Latvijas drošības garants.

Jau vēstīts, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde nolēmusi aizsardzības ministra amatam izvirzīt Saeimas deputātu Raimondu Bergmani (LZP/ZZS).

Līdz ar ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā, pašreizējais ministrs Raimonds Vējonis atstās ministra amatu līdz ar kļūšanu par valsts augstāko amatpersonu.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress