Polijas lētās zemenes izkonkurē pašmāju ogas, atzīst zemeņu audzētājsPolijas lētās zemenes izkonkurē pašmāju audzētās ogas un reti kurš Latvijas iedzīvotājs var atļauties iegādāties vietējo produkciju, intervijā Latvijas Radio atzina zemeņu audzētājs no Vaiņodes novada Aldis Vīksna.

"Šī gada zemeņu raža izskatās cerīga, galvenokārt, pateicoties labvēlīgiem ziemošanas apstākļiem, savukārt, ja skatāmies uz konkurences apstākļiem, tad situācija vairs nav tik cerīga," intervijā atzina Vīksna.

Viņš pastāstīja, ka vietējo zemeņu raža masveidā būs nedēļas beigās, taču sezonas sākumā ogu cena tāpat nebūs tik zema kā importa zemenēm.

"Sakarā ar Krievijas sankcijām Latvijā jūtams papildināts spiediens no Polijas. Patlaban poļu ogas nopērkamas pa 1,20 eiro, līdz ar to vietējiem jādomā, ko darīt," atzina Vīksna, norādot, ka ārvalstu ogas jau tagad izkonkurējušas vietējo produkciju. Viņš pastāstīja, ka vietējās ogas, piemēram, Rīgas Centrāltirgū pārdod vien divās no 97 zemeņu tirdzniecības vietām.

Viņš uzsver, ka Polijas zemenes maksā aptuveni 1,2 eiro kilogramā, kamēr Latvijas pirmās ogas maksās 8 - 16 eiro par kilogramu, šādu cenu atšķirību skaidrojot ar Latvijai paaugstināto pievienotās vērtības nodokli (PVN), nepieejamiem noieta tirgiem un zemākām subsīdijām zemniekiem.

“Baidos, ka šī tendence saglabāsies un iespējams, ka ogu audzētājiem, kuriem nav pārdomāts ekonomiskais modelis, nāksies nodarboties ar kaut ko citu, ” atzina ogu audzētājs, norādot, ka mūsdienās reti kurš var atļauties nopirkt vietējās zemenes.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress