Datu pārraide viesabonēšanā kļūs daudz lētākaKā liecina Eiropas Komisijas (EK) paziņojums, tad no 1.jūlija Eiropas Savienībā (ES) vairāk nekā par pusi tiks samazināta viesabonēšanas datu lejupielādes maksimālie tarifi.

Sākot ar jūlija sākumu ES par vairāk nekā pusi samazinās datu lejupielādes maksimālos tarifus, tagad cena par megabaitu (MB) būs 20 eirocenti līdzšinējos 45 eirocentu vietā. Arī veikt zvanus būs daudz izdevīgāk, viena zvanu cena būt samazināta par 21%, bet saņemšana par 28,5%. Daudz lētāka kļūs arī īsziņas nosūtīšanam, proti, par 25% lētāka.

Jaunumi būs vērojami arī viesabonēšanas līgumos, kuros Eiropas mobilo sakaru operatori piedāvās, ja tas būs iespējams, izvēlēties vietējo operatoru datu viesabonēšanai.

EK priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa norāda, ka vienotajā tirgū viesabonēšanas tarifi nav nepieciešami, piebilstot, ka šovasar gaidāmas lielas pārmaiņas datu pārraidēs viesabonēšanas sistēmā. Tāpat Krusa izsaka cerību, ka līdz 2014. gada beigām būs iespēja pilnīgi atteikties no tiem, protams, svarīga ir ES dalībvalstu apstiprinājums šīm pārmaiņām.

EK ierosinātās pārmaiņas piedāvā atteikties no viesabonēšanas tarifiem, nodrošinot atvērtu un neitrālu internetu, kā arī mobilo sakaru un interneta lietotāju aizsardzību.

Salīdzinot 2007.gadu viesabonēšanas pakalpojumu cenas, tiek secināts, ka līdz 2014. gadam cenas ir samazinājušas par 80-90%.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress