SEB bankas bankomātu papildu drošību turpmāk garantēs karšu datu pretnolasīšanas ierīcesLai palielinātu maksājumu karšu lietošanas drošību, mazinot karšu datu kopēšanas iespējas, SEB banka līdz 2012. gada beigām plāno uzstādīt maksājumu karšu datu pretnolasīšanas ierīces jeb antiskimmerus uz visiem SEB bankas bankomātiem, kuri atrodas uz ielām. Tieši banku iniciētie drošības risinājumi kopā ar klientu atbildīgu maksājumu karšu lietošanu veido drošus norēķinus bankomātos.

SEB bankas un pētījumu aģentūras Mindscan veiktais pētījums* liecina, ka 59% Latvijas iedzīvotāju, lietojot bankomātus, uzticas banku drošības risinājumiem, tomēr arī paši ievēro piesardzību. Tas, ka naudas iemaksas un izmaksas bankomāti ieņem arvien nozīmīgāku lomu sabiedrības ikdienas dzīvē, liecina SEB bankas apkopotie dati - 2011. gada laikā dažādu banku maksājumu karšu lietotāji SEB bankas bankomātu pakalpojumus izmantoja 14 miljons reižu. Vienā dienā vidēji tiek veikti 60 000 darījumi, no kuriem populārākie ir naudas izņemšana, kas veido 60% no visiem SEB bankas bankomātos veiktajiem darījumiem, un konta atlikuma apskatīšana, kas veido 30%. Interesanti, ka pie izmaksas bankomāta viens klients pavada vidēji 55 sekundes, bet pie iemaksas bankomāta – 72 sekundes. Veicot naudas izmaksas, SEB bankas klienti vidēji izņem 65 latus, bet naudas iemaksas gadījumā ieskaita vidēji 210 latus.

SEB bankas telekomunikāciju un bankomātu tīkla nodaļas vadītājs Aldis Voitenko: „Jau vairāku gadu garumā SEB banka ir organizāciju VISA un MasterCard biedre un savā darbībā seko šo institūciju noteiktajām starptautiskajām prasībām, garantējot maksimālu drošību mūsu klientu finanšu līdzekļiem. SEB banka jau iepriekš ir veikusi virkni aktivitāšu, nodrošinot klientu datu drošību SEB bankomātos – piemēram, visas SEB bankas izdotās maksājumu kartes ir „čipkartes”, tāpat visi SEB bankas bankomāti ņem vērā nevis karšu magnētiskā celiņa datus, bet pieprasa šī „čipa” datus. Tas garantē, ka ar viltotām kartēm mūsu bankomātos nav iespējams izņemt naudu. Tagad, papildu šīm un vēl citām ar drošību saistībām aktivitātēm, mēs speram nākamo soli un uz bankomātiem uzstādām datu pretnolasīšanas jeb antiskimminga ierīces. SEB bankas mērķis ir aprīkot ar datu pretnolasīšanas ierīcēm visus bankomātus, kuri atrodas uz ielām. Krāpniekiem, kuriem ir nodoms iegūt karšu datus bankomātos, tiem ārpusē piestiprinot neatļautus karšu datu lasītājus, jaunās papildu drošības ierīces neļaus veikt šīs nelikumīgās darbības.”

Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress