Dolgovs asi kritizē Baltijas valstu attieksmi pret krieviemKrievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) pilnvarotais cilvēktiesību, demokrātijas un likuma varas jautājumos Konstantīns Dolgovs pavēstīja, ka Krievija sāks aktīvāk reaģēt uz Baltijas valstīs notiekošo neapmierinātību par krievu valodu.

Krievijas ĀM ziņo, ka Dolgovs izteicis šādu apgalvojumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā mītošo Krievijas tautiešu konferencē.

Dolgovs pauda, ka uzbrukums krievu valodai Baltijas valstīs ir vispārpieņemto universālo cilvēktiesību normu pārkāpums. Esot skaidri redzams, ka Latvijas un Igaunijas varasiestādes cenšas apspiest krievu valodas statusu un stāvokli. Visvairāk Dolgovu šokēja Rīgas paziņojums par krievu skolu, kura Latvijā ir pastāvējusi jau kopš 1789. gada, taču tagad to vēlas pilnībā likvidēt.

Viņš izteicās, ka civilizētajai pasaulei būtu jāpievērš lielāka uzmanība Baltijas valstu krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību pārkāpšanas sakarā. Dolgovs gan atzina, ka arī citur pasaulē krievvalodīgie sastopas ar ievērojamām problēmām savu likumīgo interešu nodrošināšanā.

ĀM pārstāvis asi kritizēja Latvijas un Igaunijas politiku pilsonības jomā, un lūdza starptautiskajai sabiedrībai izdomāt risinājumu, kā pārtraukt šo abu valstu rīcību, lai vairs Eiropā nenotiktu uzbrukumi krievu valodai.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress