Eiropa noliedz Krievijas sūdzības par holandiešu ziedu importuEiropa noliegusi Krievijas sūdzības par holandiešu ziedu importu, vēsta ārvalstu mediji.

Eiropas Komisijas (ES) pārstāvis norādījis, ka Eiropas Savienība(ES) no Krievijas nav saņēmusi sūdzības par sanitārajiem un fitosanitārajiem aspektiem ziedu importā no Nīderlandes, apliecinot, ka nav lūgts apturēt sertifikāciju holandiešu grieztajiem ziediem, kas paredzēti Krievijas tirgum.

"Ir jāuzsver, ka līdz šim Krievija nekur nav minējusi ES iestādēm, ka sanitārie un fitosanitārie draudi nāk no Nīderlandes ziedu importa uz Krieviju," sacīja EK pārstāvis.

Jau vēstīts, ka Krievija ierosinājusi Eiropas iestādes rīkoties ar Nīderlandes eksportu, lai izvairītos no pagaidu aizliegumiem grieztajiem ziediem no visas ES, liecina Krievijas veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” informācija.

Dienests analizējis pārkāpumus ziedu sūtījumos no Nīderlandes un atklājis 606 karantīnas gadījumus, no kuriem vairāk nekā puse bijuši Nīderlandē audzētie ziedi. Pašlaik tas aktīvi cīnās pret ziedu eksportu caur citām valstīm, tai skaitā Čehiju, Slovākiju, Bulgāriju, Latviju, Lietuvu, Ungāriju un Poliju.

Krievija cer uz Eiropas palīdzību šī jautājuma risināšanā, piebilstot ka daudzas citas valstis ir gatavas sniegt Maskavai ziedus un šādā gadījumā apgabala nozare sāks lēnām atgūties no sankciju sekām.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress