Francija samaksā Krievijai par nenotikušo “Mistral” darījumuFrancija atmaksājusi kompensāciju Krievijai par pasūtītajiem, bet tā arī nesaņemtajiem diviem "Mistral" klases karakuģiem.

Trešdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins telefonsarunā ar Francijas kolēģi Fransuā Olandu atzinis, ka “Mistral” darījums izgāzies. Abas puses vienojušās par naudas atmaksu Krievijai, taču tieši nav norādīts, cik daudz naudas Krievija saņēmusi.

Iepriekšējie paziņojumi liecina, ka zaudējumi saistībā ar līguma laušanu tiek lēsti aptuveni 1,163 miljardiem eiro apmērā. Krievijas valdības avots norāda, ka gala summa sasniegusi vairāk nekā vienu miljardu eiro.

"Francija ir apmaksājusi Krievijai kompensāciju par darījumu," vēsta Kremļa ziņu dienests, norādot, ka Maskava uzskata, ka līdz ar to “Mistral” jautājums ir pilnībā atrisināts.

Šie kuģi bija vērienīgākais militārā aprīkojuma pirkums Krievijas vēsturē no Rietumvalstīm kopš Padomju Savienība krišanas, tomēr Ukrainas krīze darījusi savu un pirkums izgāzies.

Tikmēr analītiķi uzsver, ka pašreizējos apstākļos "Mistral" darījuma izgāšanās ir Krievijai nākusi tikai par labu, jo jebkurā gadījumā apkalpot tos bez Francijas palīdzības būtu bijis ļoti grūti.

Jau vēstīts, ka Francijai pirmais kuģis Krievijā bija jāpiegādā jau pērnā gada 14. novembrī, taču situācija Ukrainā un Eiropas Savienības (ES) ieviestās sankcijas lika Francijai šo darījumu atlikt. Maskava uz notikušo reaģēja asi, nosodot Franciju par nespēju pildīt savas līgumsaistības.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress