Graube: Pamatotas ir bažas, ka līdz ar bēgļiem Eiropā var nonākt arī teroristiLīdz ar patvēruma meklētājiem Eiropā varētu nonākt arī teroristi, trešdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" pieļāva Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube.

Graube norādīja, ka bažas par to, ka līdz ar bēgļiem Eiropā var nonākt arī teroristi, ir pamatotas, piebilstot, ka par to liecina dažādi piemēri.

Viņš pauda viedokli, ka bēgļu plūsma uz Eiropu ir vēl viena iespēja teroristiskajām organizācijām īstenot savus mērķus. Līdz ar to NATO šobrīd Eiropā ir divi mērķi - migrantu plūsmas regulēšana un austrumu robežas aizsardzība.

NBS komandieris pauda, ka Latvijas austrumu robežas stiprināšana ar platākām pēdu joslām un žogu neatturēs tā dēvētos zaļos cilvēciņus, kas ir elitāras apmācītas vienības. "Cīnīties ar viņiem ir armijas, nevis robežsargu uzdevums," sacīja Graube, piebilstot, ka robežas stiprināšana ir svarīga, lai spētu savlaicīgi reaģēt uz riskiem.

Jau vēstīts, ka iepriekš valdība vienojās, ka Latvija labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Tomēr Eiropas Komisijas (EK) jaunā piedāvājuma ietvaros valstij būs jāuzņem papildus 526 bēgļi.

Koalīcijas atbalsta bēgļu uzņemšanai nav, to žurnālistiem ceturtdien pēc Saeimas sēdes apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, uzsverot, ka to neatbalsta ne Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), ne Nacionālā apvienība (NA).

Pēc Brigmaņa domām premjerei Laimdotai Straujumai šo jautājumu vajadzēs apspriest ar Eiropas Savienības (ES) partneriem un stingri paust nostāju, ka Latvija nevēlas uzņemt papildus bēgļus, jo ekonomiskā situācija to neatļauj.

Savukārt NA jau vairākkārt paudusi nostāju – partijas deputāti uzskata, ka masveida migrācija rada riskus Latvijas nacionālajai drošībai.

Saeima pagājušo ceturtdien ar balsu vairākumu nodeva Nacionālās apvienības (NA) frakcijas rosinātos likumgrozījumus Patvēruma likumā, kas paredz, ka bez Saeimas piekrišanas Latvija nevarētu uzņemt papildu bēgļus, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijām.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress