Hepatīta biedrība vāc parakstus, lai panāktu pilna apmēra medikamentu kompensāciju

Lai ikvienam, kurš saslimis ar C hepatītu, būtu iespēja izārstēties, saņemot valsts atbalstu 100% apmērā, Hepatīta biedrība sāk Latvijas iedzīvotāju parakstu vākšanu interneta platformā www.manabalss.lv. Mērķis - savākt iespējami vairāk parakstu, lai ar tiem rudenī dotos pie Saeimas un panāktu pilna apmēra medikamentu kompensāciju cilvēkiem, kuri inficējušies ar C hepatītu.


Arvien straujāk pieaug to cilvēku skaits, kuri inficējas ar C hepatītu - uz katriem 53 Latvijas iedzīvotājiem ir 1 ar C hepatītu inficēts iedzīvotājs*. Aptuveni puse no viņiem ir spiesti atteikties no iespējas ārstēties, jo nevar to atļauties - valsts tikai daļēji kompensē slimības ārstēšanu. Katrs neārstētais pacients ir risks pārējai sabiedrības daļai un draud ar šīs slimības turpmāku izplatību.


Šī iemesla dēļ Hepatīta biedrība ir uzsākusi parakstu vākšanu interneta platformā www.manabalss.lv, lai ikvienam būtu pieejama C hepatīta ārstēšana. Elektroniski parakstīties un tādējādi, ar savu balsi atbalstīt biedrības iniciatīvu iespējams ikvienam, kas lieto kādu no populārākajām Latvijas interneta bankām.


"Arvien biežāk par C hepatīta upuriem kļūst jauni un darbaspējīgi cilvēki, kas ekonomisku apsvērumu dēļ spiesti pamest savas ģimenes, lai ārstētos kādā no Eiropas valstīm, kur šī terapija ir bez maksas. Latvija ir pēdējā valsts Eiropā, kas hepatīta ārstēšanai nepieciešamos medikamentus nekompensē pilnā apmērā," stāsta Hepatīta biedrības vadītāja Olita Mengote, piebilstot, ka par bezmaksas medikamentiem slimības ārstēšanai biedrība cīnās jau teju vai 10 gadus. "Vairāki ministri solījuši labot situāciju, bet līdz darbiem neviens vēl nav nonācis. Tādēļ, ar parakstu vākšanu vēlamies demonstrēt valdībai, ka sabiedrībai rūp šīs problēmas risinājums," skaidro O. Mengote.


Arī nozares eksperti pauduši vienotu nostāju - 21% pieaugums ar C hepatītu inficēto skaitā pēdējā gada laikā ir ārkārtīgi liels rādītājs Latvijas mērogam, tāpēc nepieciešama tūlītēja augstāko valsts amatpersonu iesaistīšanās papildus finansējuma piesaistīšanā. Pēc ekspertu sākotnējām aplēsēm, lai C hepatīta ārstēšana būtu iespējama visiem slimniekiem, saņemot valsts atbalstu 100% apmērā, nepieciešams aptuveni viens miljons latu.


Parakstu vākšanu Hepatīta biedrība uzsāk kampaņas "Šis nav stāsts par politiku...šis ir stāsts par dzīvību" ietvaros. Kampaņas laikā visas vasaras garumā tiks īstenotas dažādas aktivitātes, kā arī izplatīta informācija medijiem, lai ne tikai izglītotu sabiedrību par to, cik bīstama slimība ir C hepatīts un cik viegli iespējams ar to inficēties, bet arī lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju iesaisti problēmās, kas skar slimnieku integrāciju un ārstēšanos.


Avots: nra.lv

Padalies

laukudzive.lv © 2022 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress