Ieteikumi kā sevi pasargāt no saules kaitējumiemMeteorologu prognozes turpmākajam laika periodam ir visai šokējošas- karstums virs 30 grādiem un tropisks gaiss.

Mediķi aicina cilvēkus šajās dienās būt īpaši piesardzīgiem, lai izvairītos no karstuma dūriena un karstuma ietekmes. Tas rodas, ja organisms nespēj regulēt ķermeņa temperatūru un just atvēsinājumu.

Ļoti bīstami atrasties saulē ir maziem bērniem, jo to organisms nav tik uzņēmīgs un rūdīts kā pieaugušajiem. Bērniem ieteicams uzturēties vēsās iekštelpās, kurās ir regulāra pieeja ūdens uzņemšanai. Bērniem bīstami ir gulēt karstās iekštelpās, kurās ir piesmacis gaiss. Nekādā gadījumā bērnus nedrīkst atstāt mašīnā un slēgtās telpās.

Īpaša uzmanība nepieciešama cilvēkiem, kuri slimo ar dažādām asinsvadu slimībām, vai tiem, kuri ir piesaistīti pie gultas. Ir nepieciešama regulāra medikamentu uzņemšana, telpu vēdināšana un atdzesēšana.

Ir jārūpējās par telpu pietiekamu vēdināšanu un atveldzēšanos, jo nevēdinātas telpas un biroji rada nopietnus veselības draudus veselībai. Ir jāatcerās regulāri uzņemt ūdeni.

Nav ieteicams sevi piepūlēt un nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, īpaši dienas karstākajā daļā.

Vislielākais karstums ir no plkst. 11:00 līdz plkst. 15:00 tādēļ šajā laikā ieteicams atrasties vēsās telpās.

Dodoties saulē obligāti ir jāvelk galvassega un vieglas, elpojošas drēbes.

Karstajā laikā nevajag lietot alkoholu, stipru kafiju un tēju, jo šie dzērieni pastiprina ķermeņa atūdeņošanos.

Vēsa duša palīdz atvēsināties, tāpat kā slapja dvieļa pielikšana pie pieres vai kādas citas ķermeņa daļas.

7. jūlijā kopumā slimnīcās tika nogādāti 10 cilvēki ar veselības traucējumiem, kuriem problēmas radījusi ilgstoša uzturēšanas saulē. To starpā bijuši visa vecuma pārstāvji, sākot ar bērniem, beidzot ar sirmgalvjiem.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2021 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress