Izglītības un zinātnes ministre nav izlēmusi par demisiju; to apspriedīs ar StraujumuSestdienas vakarā pēc plkst. 21 pēkšņi tika pārtraukts XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta “Manā dziesmā tu…” ģenerālmēģinājums, jo pēkšņi masveidā dziedātāju rindās sākuši ģībst svētku dalībnieki. Saistībā ar šiem notikumiem tika atcelts svētdien paredzētais Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens, kas gan tāpat noticis neoficiāli.

Kā atbildīgo par šādu haosu daudzi vēlas izvirzīt Izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili, kurai pieprasa demisionēt. Viņa pati gan intervijā telefonsarunā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” norādīja, ka lēmumu vēl nav pieņēmusi, atzīmējot, ka tā nav bijusi viņas pēdējo 24 stundu prioritāte.

“Būtu muļķīgi apgalvot, ka man vienalga, ko runā cilvēki, ka bērniem gājiens bija lielākais gada notikums, un es mēģināju šo gājienu izjaukt – man nav vienalga par šiem viedokļiem. Un, protams, es apsvēršu dažādas iespējas”, atklāja Seile, piebilstot, ka šis nedrīkst būt emocionāls lēmums, tādēļ ministre par to runās ar premjerministri Laimdotu Straujumu.

Seile ar Straujumu gan līdz šim ir apspriedusies tikai caur dažu īsziņu starpniecību, jo premjere pašlaik ir ārpus Latvijas, tādēļ arī abu amatpersonu saruna nenotiks pirmdienas laikā.

Saistībā ar lēmumu par gājiena atcelšanu, Seile atzina, ka arī otrreiz saglabātu norādes, ka gājiens nedrīkst notikt, jo bērni nav izgulējušies un ir noguruši, un tā ir pieaugušo atbildība izvērtēt bērnu fizisko varēšanu.

Izglītības un zinātnes ministre gan norāda, ka nenosoda tos interesentus un amatpersonas, kas gājienā tomēr devušies, jo viņas lēmums bijis ekstrēms, lai vērstu uzmanību uz bērnu veselības stāvokli, taču viņa sniegusi norādes arī simtprocentīgi saglabāt visus drošības pasākumus un visus satiksmes aizliegumus, lai tiem cilvēkiem, kuri vienalga kādu iemelsu dēļ būtu atnākuši, būtu nodrošināta drošība.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress