Joprojām pastāv smagu kauju risks Ukrainā, brīdina NATO ģenerālsekretārsNATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs brīdinājis, ka joprojām pastāv risks, ka Ukrainā iespējamas smagas kaujas, un aicinājis Krieviju pārtraukt savu atbalstu prokrieviskajiem aktīvistiem.

Neraugoties uz februārī Minskā parakstīto vienošanos par pamieru Austrumukrainā, sadursmes turpinās un Minskas līgums regulāri tiek pārkāpts. Pēdējo nedēļu laikā Ukrainas austrumos nogalināti jau 6500 cilvēki.

"Pamiera pārkāpumi turpinās. Joprojām pastāv risks par smagu kauju atgriešanu iespējamību Ukrainā," ceturtdien sacīja Stoltenbergs, piebilstot, ka Krievija turpina atbalstīt separātistus ar mācībām, ieročiem un karavīriem, norādot, ka pie Ukrainas robežas izvietots liels skaits karavīru.

"Labākā iespēja, lai miers tiktu ievērots, ir Minskas līguma pilnīga īstenošana. Es aicinu visus to darīt un Krieviju uzņemties atbildību šajā sakarā," sacīja Stoltenbergs.

NATO vadītājs noraidīja runas par to, ka pamiera pārkāpumi nozīmē Minskas miera darījuma beigas, norādot, ka neredz alternatīvu, tāpēc turpina atbalstīt miera centienus.

Neskaties uz vairākkārtējiem centieniem apturēt kaujas Austrumukrainā, agresijas plūdi turpinās un Ukrainas krīze neuzlabojas.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress