Kalnmeiers: Atsevišķi mezgli “Maxima” jumta kostrukcijā tika pārslogoti pat par 630 %Zolitūdes traģēdijas krimināllietu izskatīs trīs tiesneši: Erlens Ernstons, Dzintra Zemitāne un Aiga Freimane, kā arī rezerves tiesnese Elīna Leitāne. Lietas izskatīšana pirmajā instancē notiks aptuveni gadu, savukārt pilnīgai izskatīšanai būs nepieciešami vairāki gadi, šorīt intervijā raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

“Nevaru uzņemties atbildību par lietas izskatīšanas termiņu – tur nevar izteikt nekādu prognozi”, atzīst Kalnmeiers.

Krimināllieta ir apjomīga – 263 cietušās personas un 9 apsūdzētie. Ģenerālprokurors uzskata, ka Zolitūdes traģēdijas lieta būs būvniecības ekspertu cīņas, lielākoties tiks izvērtēti  tehniskie jautājumi. Atklāts, ka nepareizi tika aprēķināta konstrukcijas slodze, un atsevišķi mezgli jumta konstrukcijā tika pārslogoti pat par 630 %.

“Jautājums nebija – konstrukcija sabruks vai nesabruks, bet kad tas notiks”, atklāj ģenerālprokurors.

Viņš uzskata, ka jau sākotnēji šajā projektā tika ieprogrammēta kļūda. Viena nepilnība izraisīja nākošo, līdz tas viss sasummējās, sasniedzot kritisko masu.

Šī gada 21. novembrī būs apritējuši jau divi gadi kopš Zolitūdes traģēdijas, kas, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, laupīja dzīvības 54 cilvēkiem.

 
Padalies
Pievienot komentāru

Please enter your name

(nepieciešams)

Please enter a valid email address

(netiks publicēts, nepieciešams)

Please enter your message

laukudzive.lv © 2018 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress