Kalvītis atzīst, ka zaudēja amatu cīņā ar KNABKorupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) desmit gadu laikā ir sevi sakompromitējis tik tālu, ka tās reputācija vairs nav atjaunojama un pareizākais būtu to likvidēt, uzskata bijušais Latvijas premjers Aigars Kalvītis.

Intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā", Kalvītis norāda, ka KNAB nespēj tikt galā ar savām funkcijām un kā iestāde sevi nav attaisnojusi, tā vietā KNAB kļuvis pazīstams ar saviem skandāliem starp darba devēju un padotajiem.

"KNAB sevi kā institūcija jau sen ir izdzīvojusi un tāpēc to jau sen bija jālikvidē un jāpievieno Ekonomikas policijai vai Drošības policijai," sacīja Kalvītis, uzsverot, viņš nevar nosaukt nevienu nopietnu krimināllietu, kuru šo gadu garumā KNAB būtu novedis līdz galam.

Ekspremjers intervijā uzsver, ka būtībā savu amatu zaudējis cīņā ar KNAB, atgādinot 2007. gada notikumus, kuros Kalvītis, būdams premjers, ierosināja disciplinārlietu pret toreizējo KNAB vadītāju Alekseju Loskutovu. Toreiz Loskutova atbalsta procesi pārauga līdz prasībai atlaist valdību un Kalvīša demisija kļuva par laika jautājumu.

"Toreiz man bija 100% taisnība. KNAB tika nozagta nauda un lietišķie pierādījumi, kas neļauj iztiesāt vairākas krimināllietas, par ko KNAB vadītājam bija jāuzņemas atbildība," sacīja Kalvītis, norādot, ņemot vērā viņa rūgto pieredzi, pašreizējie politiķi nemaz nemēģina iesaistīties cīņā ar KNAB.

"Ir vajadzīga politiskā drosme, lai izbeigtu KNAB institūcijas eksistenci," sacīja ekspremjers, uzsverot, ka iestādes darbu nav iespējams stiprināt, jo desmit gadu laikā tā ir sakompromitējis sevi tik tālu, ka tās reputācija vairs nav atjaunojama.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress