Kalvītis noraida apgalvojumus, ka konkurence padarīs gāzi lētākuPagaidām visi procesi un izteikumi par AS "Latvijas gāzes" sadalīšanu ir politiski, bet ne ekonomiski, piektdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Jaunais valdes priekšsēdētājs intervijā norādīja, ka pašlaik neredz iemeslu steigties ar gāzes tirgus liberalizāciju, piebilstot, ka "būtu labāk nesteigties un izdarīt visu saprātīgi".

Viņš pauda viedokli, ka Ekonomikas ministrija (EM) nav izstrādājusi nevienu pamatojumu, kāpēc "Latvijas gāze" būtu jāsadala, kritizējot, ka ministrija nav vērtējusi iespējamās uzņēmuma sadalīšanas sekas.

"Pagaidām visi procesi un izteikumi par "Latvijas gāzi" sadalīšanu ir politiski, bet ne ekonomiski," sacīja Kalvītis, piebilstot, ka ministrija nav padomājusi par to, ko tas dos valstij un iedzīvotājiem.

"Pie uzņēmuma sadalīšanas gāzes cenas, visticamāk, augs," sacīja Kalvītis, noraidot apgalvojumus, ka konkurence padarīs gāzi lētāku.

Viņš norādīja, ka šobrīd pašas gāzes cena ir 40 %, bet pārējie ir ar gāzes piegādi saistītie izdevumi.

Jau vēstīts, valdība par "Latvijas gāzes" sadalīšanu lēma aprīlī. Līdz 2017. gadam paredzēts īstenot gāzes tirgus liberalizācijas projektu, kas paredz sadalīt “Latvijas gāzi” divos uzņēmumos. Viens ir gāzes tirgotājs un sadales tīklu operators, un otrs būtu pārvades un uzglabāšanas operators.

 
Padalies

laukudzive.lv © 2024 All Rights Reserved

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress